۴۶۹زندانی جرائم غیر عمد در البرز از زندان آزاد شدند

کرج – ایرنا – دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز گفت: با کمک ستاد دیه و خیرین  زندانی جرائم غیر عمد سال گذشته در این استان از زندان ازاد شدند.

به گزارش ایرنا، حاجی رضا شاکرمی شامگاه دوشنبه در آئین گلریزان آزادی زندانیان استان البرز که در تالار قصر نور کرج برگزار شد، افزود: از این تعداد ۲۲۵ نفر مالی ، ۲۳۲ نفر مهریه و ۱۲ نفر محکوم دیه بودند که به کمک ستاد دیه ، خیرین و گذشت شاکیان به آغوش خانواده ها بازگشتند.
وی اضافه کرد: در مجموع میزان بدهی این افراد یک هزارو ۳۷۰ میلیارد ریال بود که ۵۲۰ میلیارد ریال گذشت کردند.وی گفت: انجمن حمایت از زندانیان البرز نیز کمک های زیادی به خانواده های زندانیان و آزادی مددجویان انجام داده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز ادامه داد: حدود هفت هزار نفر زندانی دراستان البرز وجود دارد که تعدادی از آنها جرائم غیر عمد و نوع محکومیت آنها متفاوت است .
وی با بیان اینکه افراد نیازمند زیادی در زندان بسر می برند، افزود: برای آزادی این زندانیان نیازمند کمک خیرین و مردم نیک اندیش هستیم.

شاکرمی افزود: در اسلام حبس فقط در جرائم محدود است لیکن قوانین کشور متورم شده به ویژه در تعزیرات که خیلی بحث حبس را در آن گنجانده اند و آن را پررنگ کردند که باید برای این موضوع چاره جویی کرد.

وی گفت: خانواده ها باید بدانند که مهریه نمی تواند پشتوانه قوی برای ادامه زندگی زوج ها باشد بلکه اخلاق، صداقت، پاکدامنی و درستی پشتوانه خوبی برای زندگی است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار