۱۸ هزار نفر حافظ قرآن در زندان‌های کشور حضور دارند

 

معاون اداره‌کل فرهنگی تربیتی سازمان زندان‌ها با بیان اینکه بیش از ۱۸ هزار نفر حافظ قرآن در زندان‌های کشور حضور دارند، گفت: این حافظان در بخش موضوعی و از یک جزء تا کل قرآن هستند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین  محسن ربانی در اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مددجویان مرد زندان‌های سراسر کشور که صبح امروز در مجتمع رفاهی دشت بهشت فردیس برگزار شد، اظهار داشت: در زندانهای کشور فعالیت‌های خوبی در زمینه مسایل فرهنگی انجام شده است.

معاون اداره کل فرهنگی تربیتی سازمان زندانها با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۸ هزار نفر حافظ قرآن در زندانهای کشور حضور دارند، ادامه داد: این حافظان در بخش موضوعی و از یک جزء تا کل قرآن هستند که این آمار در اوقاف ثبت شده است.

رئیس مسابقات قرآنی مددجویان کل کشور با اشاره به اینکه در زندانها فعالیتهای فرهنگی انجام شده خوب بوده است، بیان کرد: یکی از فعالیت‌های فرهنگی خوب و تاثیرگذار در زندانهای کشور، فعالیت‌های قرآنی است.

وی با بیان اینکه فضا برای مددجویان شرکت کننده در فعالیت‌های قرآنی در زندانها آماده شده است، اضافه کرد: در زندانهای کشور در بخش کتابخوانی، ورزشی، هنری و قرآنی فعالیت‌های خوبی انجام شده که شاخص آن بخش قرآنی است.

ربانی با اشاره به اینکه مددجویان حاضر در این مسابقات از بهترینها هستند، عنوان کرد: این مددجویان هر سال در زمینه قرآن پیشرفت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مسایل فرهنگی و قرآنی در زندان‌ها بسیار با اهمیت است، افزود: امید است بتوانیم برنامه‌های بهتری در زندان‌ها در زمینه قرآن اجرا کنیم.

رئیس مسابقات قرآنی مددجویان کل کشور با اشاره به اینکه کسی که در راه قرآن قدم بردارد، برنده اصلی است، گفت: برای برگزاری این دوره مسابقات نزدیک به ۲ ماه است که فعالیت می‌شود.

وی با بیان اینکه مددجویان حاضر در این مسابقات با وجود کمبودها در زندان خود را از مابقی جدا کرده و به قرآن روی آوردند، ادامه داد: قرآن برای همه هدایت است و انسان را به اوج می‌رساند اما قرآن منهای عترت معنایی ندارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار