یک سوم زندانیان کشور “رای‌باز” هستند

معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها با بیان اینکه هدف از زندانیان تحت رای‌باز، اصلاح و تربیت و کاهش آسیب‌های اجتماعی است، گفت: یک سوم از زندانی‌های کشور تحت رای‌باز هستند.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان البرز به نقل از  خبرگزاری تسنیم از کرج، ابوالفضل حجتی در بازدید از طرح بزرگ جنگل کاری در منطقه آتشگاه کرج که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از مباحثی که به ویژه در ۲ سال اخیر مورد توجه جامعه بوده است، موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی است، اظهار داشت: پروژه جنگل کاری در استان البرز در راستای هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و کمک به طبیعت است.

معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها با بیان اینکه زندانی و خانواده وی در معرض آسیب‌های اجتماعی بیشتری قرار دارند، ادامه داد: زندانی به جای حضور در چهار دیواری زندان که بسیار مورد آسیب است، در محیطی با دریافت مزد مشغول به‌کار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در همه استان‌های کشور با هدف اصلاح و تربیت و ایجاد اشتغال زندانی تحت رای‌باز وجود دارد، عنوان کرد: در کشور نزدیک به یک سوم محکومین در سراسر کشور تحت رای‌باز هستند. تعداد زندانی‌های تحت رای باز در هر استان به همکاری مسئولان قضایی استان بستگی دارد.

در ادامه این برنامه جبار باقری با اشاره به اینکه در استان البرز ۴۰۰ زندانی تحت رای‌باز وجود دارد، اظهار داشت: زندانیان تحت رای باز حقوق هم دریافت می‌کنند.

مدیرکل زندان‌های استان البرز با بیان اینکه در استان البرز نزدیک به هزار هکتار از زمین‌های منابع طبیعی در اختیار سازمان زندان‌ها قرار دارد، ادامه داد: تعداد قابل توجهی از زندانیان تحت رای باز که صلاحیت دارند در خارج از زندان فعالیت داشته باشند، در این مناطق مشغول به فعالیت هستند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۵۰ نفر از زندانیان تحت رای باز استان البرز در زمینه جنگل کاری فعالیت دارند، بیان کرد: این زمین‌ها بیش از ۴۰۰ هکتار به صورت ثبت و بلوک ‌بندی شده است.

 

در ادامه حاجی‌رضا شاکرمی با اشاره به اینکه در منطقه آتشگاه کرج یک هزار هکتار اراضی منابع طبیعی در ۲ سال گذشته تحت اختیار سازمان زندان‌ها گذاشته شده است، عنوان کرد: این منطقه به سبب اینکه توریستی است و دارای کریدور باد غرب به شرق است، منطقه خوبی برای جنگل کاری است.

 

دادستان مرکز استان البرز با بیان اینکه بررسی‌هایی انجام شد تا زندانیان دارای شرایط تحت عنوان رای باز در منطقه مشغول به کار شوند، افزود: در حال حاضر ۱۵۰ نفر در این منطقه فعالیت دارند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در ۶۰۰ هکتار از این منطقه نهال کاشته شده است، عنوان کرد: هدف سازمان زندان‌ها از این کار اصلاح و تربیت زندانیان، یادگیری مهارت و دریافت حقوق است.

 

شاکرمی با بیان اینکه این پروژه برای استان البرز و تهران مفید است، ادامه داد: استان البرز علاوه بر تعداد زندانیان تحت رای باز موجود، ظرفیت اضافه کردن ۵۰۰ زندانی

دیگر را دارد.

 

   

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار