یکی از مهمترین اصول زندانبانی ، درک مسائل و مشکلات خانواده زندانیان و توجه به امور زندانیان است

 

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج  : ایرج فتاحی مدیر ندامتگاه مرکزی کرج با مسئولین و کارکنان  اداره قضائی و اجرای احکام ندامتگاه مرکزی کرج تشکیل جلسه داد .

بنابراین گزارش مدیر ندامتگاه مرکزی کرج در دیدار با مسئولین اجرای احکام ندامتگاه گفت  : یکی از مهمترین اصول کار زندانبانی ،درک مسائل و مشکلات خانواده زندانیان و توجه به امور زندانیان است.

 ایرج فتاحی  بیان داشت : بحث اصلاح و تربیت و رسیدگی به مسائل و مشکلات  خانواده زندانیان  از وظایف اصلی  زندانبانان و مسئولین است و هنرما این است  که این دو در کنار هم تحقق پیدا کند.

وی  نقش مهم مسئولین قضائی ، کارشناسان اجرای احکام در این رابطه را مهم دانست و بر تداوم  این گونه فعالیت  و رسیدگی به پرونده های مددجویان در زندان تاکید نمود.

مدیر ندامتگاه مرکزی کرج در مبحثی  بیان داشت : زندانیان حق و حقوقی دارند و اگر حقی از آنان ضایع گردد حق الناس کرده ایم  و باید منتظر  ثمره ی  آن در زندگی شخصی خود باشیم و حق الناس حقی است که خداوند از آن نمی گذرد .

وی اظهار داشت : دنیا دار مکافات است و  اگر در کارهایتان کوتاهی و قصور نمایئد مورد باز خواست الهی قرار خواهید گرفت چرا که مسئولیت در زندان کار بسیار سنگینی است .

فتاحی  گفت : فراهم سازی زمینه بازگشت سعادتمندانه زندانیان به آغوش اجتماع وکانون خانواده را کارکرد اصلی نظام زندانیانی در حوزه اصلاح وتربیت خواند  و با اشاره به کار حساس و مسئولیت در زندان گفت : توجه به خانواده زندانیان از وظایف اصلی ما است و با توجه به اینکه  روح ، جسم و روان ما درگیر زندان است باید به این موضوع عنایت ویژه ای گردد .

وی خطاب به مسئولین قضائی گفت : سعی کنید کارهایتان برای رضای خداوند باشد و همین که دغدغه کمک به دیگران خصوصاً افراد آسیب  دیده و گرفتار در زندان را داشته باشید اجر و ثواب الهی دارد و تلاش نمائید آمارها درست و صحیح باشد و آمارها را پالایش کنید .

   در ادامه علیرضا آرامش  رئیس اداره اجرای احکام و تشخیص ندامتگاه  ضمن تقدیر و تشکر از مدیر ندامتگاه به دلیل برگزاری این جلسه   به ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه قضائی در سال ۹۵ تا کنون پرداخت و رسیدگی به پرونده های مددجویان را از اولویت های کاری خود و همکارانشان در حوزه اجرای احکام برشمرد .

در خاتمه کارکنان اجرای احکام  به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند و مدیر ندامتگاه  ، دستورات لازم در جهت رفع مشکلات آنان ارائه نمود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار