گزارش نهایی مسابقات قرآن کریم مددجویان زندانهای کشور اعلام شد   

 

مدیرکل زندان‌های استان البرز با بیان اینکه ۱۳۰ نفر در مسابقات قرآن کریم مددجویان مرد زندان‌های سراسر کشور شرکت کردند، گفت:  این مراسم با حضور ۱۶ استان و به میزبانی البرز برگزار شد.

، جبار باقری در اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مددجویان مرد زندان‌های سراسر کشور که صبح امروز در مجتمع رفاهی دشت بهشت فردیس برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم با حضور ۱۶ استان برگزار و استان البرز میزبان برگزاری بیست و هشتمین دوره این مسابقات شد و به همین منظور کمیته‌های متعدد در استان برای این مراسم تشکیل شد.

مدیرکل زندان‌های استان البرز با اشاره به اینکه حوزه‌های گوناگون قرآنی در زندان‌ها تجهیز شد و دارالقرآن‌ها فعالتر شدند، بیان کرد: ۱۳۰ نفر در این مسابقات شرکت کردند.

باقری با بیان اینکه این مسابقات در رشته‌های قرائت، مفاهیم، اذان، حفظ ۱، ۳، ۵، ۱۵، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم برگزار شد، اضافه کرد: از زندان‌های استان البرز ۶ نفر در این مسابقات شرکت کردند.

وی با اشاره به اینکه هر سال مسابقات قرآنی مددجویان زندانی در سطح کشور برگزار می‌شود، عنوان کرد: هدف از برگزاری این مسابقات افزایش فعالیت‌های فرهنگی در زندان و ترغیب زندانیان به آموختن قرآن و به‌کارگیری مفاهیم قرآن در زندگی آنها است.

جباری با بیان اینکه سیاست سازمان زندان‌ها، اصلاحی و تربیتی است، افزود: به‌همین سبب در این راستا توسط بخش فرهنگی بسیار تلاش می‌شود تا امکانات در زمینه فعالیت‌های فرهنگی به ویژه قرآنی انجام شود.

گفتنی است  در انتهای این همایش از رتبه‌های اول تا سوم بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مددجویان مرد زندان‌های سراسر کشور در رشته‌های گوناگون و جمعی از فعالان در این مسابقات تقدیرشد

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار