جشن “نسیم مهر ” ویژه انجمن حمایت زندانیان فردیس برگزار شد

جشن نسیم مهرانجمن حمایت زندانیان شهرستان فردیس  که شامگاه یکشنبه در شهرستان فردیس با حضور مسئولین استانی و شهرستان فردیس – حامیان و خیرین انجمن حمایت زندانیان  برگزار شد.

 جبار باقری مدیر کل زندانهای استان البرز طی سخنانی در این مراسم گفت : با هدف توجه بیشتر عموم به مشکلات این قشر نیازمند و لزوم حمایت همه جانبه از خانواده زندانیان، بنا به پیشنهاد سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و بر اساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز پنجم خرداد ماه به عنوان روز ملی حمایت از خانواده زندانیان یا روز نسیم مهر نامگذاری و در تقویم رسمی کشور ثبت گردیده است

وی بیان داشت: با توجه به اینکه بیشتر خانواده زندانیان در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند ، انتظار می رود مردم نوعدوست استان به کمک  آنها بشتابند

وی با بیان آنکه اولین جشن نسیم مهر در استان البرز هم اکنون در حال برگزاری است اظهار داشت : تا پایان ماه مبارک رمضان چندین مراسم ویژه انجمن های حمایت و جشن گلریزان ویژه آزادسازی جرائم غیر عمد در استان البرز برگزار شود که در روز سه شنبه ۸خرداد نیز در همین مکان جشن گلریزان برگزار می شود .
وی افزود :  ۴۴۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد طی سال گذشته در استان البرز در سال گذشته از زندان آزاد شدند و امسال نیز ۳۲۰نفر از این گروه از زندانیان در انتظار آزادی هستند

کمک به  خانواده های زندانیان از آسیب های اجتماعی می کاهد


دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس گفت: مهمترین و بحرانی ترین عامل فقر برخی خانواده ها، گرفتار شدن نان آور خانواده در زندان است.
جهانشاهلو افزود: بیشترین آسیب زندانیان متوجه خانواده هایشان است و به همین منظور برای حفظ بنیان خانواده نباید اجازه داد تا خانواده زندان دچار مشکلات مالی شوند.
در این مراسم خیرین فردیسی با اهدای کمک های خود به کمک زندانیان جرائم غیرعمد رفتند.
رئیس ندامتگاه فردیس نیز در این مراسم با بیان اینکه نرخ بازگشت به زندان در شهرستان فردیس پایین است، اظهارداشت: انجمن حمایت از زندانیان برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، طرح های حمایتی در استان البرز و فردیس اجرایی کرده است.


محسن صفیاری افزود: بیشتر خانواده زندانیان شهرستان فردیس از شهرهای مختلف کشور به فردیس مهاجرت کرده و در حاشیه های این شهرستان زندگی می کنند.
وی افزود: حاشیه نشینی زنگ خطری برای جامعه به شمار می رود که انتظار می رود در این زمینه اقدامات لازم به عمل آید.
صفیاری خاطرنشان کرد: اکنون ۴۰ زندانی واجد شرایط آزادی در ندامتگاه فردیس وجود دارد که در صورت تامین ۳۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد خواهند شد.

 

 

ج            

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار