گزارش برگزاری ۳ جشن گلریزان در چندار، بخش مرکزی ساوجبلاغ و چهارباغ

خیرین چندار به کمک زندانیان شتافتند

مردم نیکوکار بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ با شرکت در جشن گلریزان به کمک زندانیان نیازمند شتافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز، مراسم جشن گلریزان در ساوجبلاغ برگزار شد که اقشار مختلف مردم ۶۲۰ میلیون ریال به زندانیان کمک کردند.

فرماندار ساوجبلاغ گفت: کمک به قشر آسیب پذیر خانواده زندانیان نه تنها موجب اجر و قرب الهی می باشد بلکه تداوم این کار خیر و خداپسندانه باعث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه نیز خواهد بود.

ابوالقاسم پالیزگیر ضمن قدردانی از حضور و کمک مالی خیرین بخش چندار اظهار داشت : سال گذشته تنها مشارکت خیرین بخش چندار در حمایت از آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد بیش از یکی از استانهای کشور بود.

وی گفت امسال جشن گلریزان در سه بخش شهرستان با حضور خیرین همان بخش بر گزار می شود.

پالیز گیر افزود: در گلریزان بخش چندار خیرین بیش از ۶۲۰ میلیون وجه نقد برای حمایت از خانواده های آسیب پذیر زندانیان این بخش کمک کردند.

وی گفت: در مجموع کل کمک های مردم ساوجبلاغ در شب سوم اطلاع رسانی خواهد شد.

 

سال گذشته در جشن گلریزان ۳۵۷ زندانی جرائم غیر عمد آزاد شدند

مدیر کل زندان های استان البرز اظهار داشت : همه ساله به همت خیرین، نیکوکارو تلاش ستاد مردمی دیه تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند استان آزاد و به آغوش گرم خانواده های خود باز می گردند.

جبار باقری افزود : باهمت خیرین سال گذشته در جشن گلریزان ۳۵۷ زندانی جرائم غیر عمد آزاد شدند.

مدیرکل زندان های استان البرز افزود: ستاد رسیدگی به امور دیه با جلب و جذب کمک های خیرین نوعدوست، برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد فعالیت داشته که بحمدلله طی ۵ سال گذشته یک هزار و ۴۷۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در استان آزادشده اند.

باقری تصریح کرد: با تلاش مددکاران ستاد مردمی دیه، نیمی از دیه زندانیان توسط شکات بخشیده و مابقی آن از طریق پرداخت های بلاعوض، قبولی اعسار وپرداخت تسهیلات قرض الحسنه بوده است.

وی یادآور شد: درزمان حاضر ۳۱ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال در زندان های استان به سر برده که منتظر مساعدت مالی خیرین نیکوکار هستند.

بخشدار چندار نیز در این مراسم گفت : بخش چندار در سطح شهرستان از کمترین زندانی ومجرم برخوردار است که خوشبختانه این نشان از احترام واجرای قانون توسط مردم بخش چندار دارد .

محمود فلاح نژاد ضمن قدردانی از خیرین بخش چندار گفت : خیرین بخش چندار سال گذشته ۹۶۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان کمک کردند که امیدواریم امسال نیز با رویش خوبی مواجه شویم.

 

 

شناسایی ظرفیت های مردمی برای مشارکت در جشن گلریزان ضروری است.

برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در ساوجبلاغ جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پنجشنبه شب با حضور خیرین و نیکوکاران بخش مرکزی ساوجبلاغ در تالار گل محمدی شهر هشتگرد برگزار و ۱۶۰ میلیون تومان برای این منظور از خیرین جمع آوری شد.

بنا بر این گزارش: جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد با حضور خیرین و نیکوکاران بخش مرکزی ساوجبلاغ در تالار گل محمدی شهر هشتگرد برگزار و ۱۶۰ میلیون تومان برای این منظور از خیرین جمع آوری شد.

ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ در این جشن گفت که شناسایی ظرفیت های مردمی برای مشارکت در جشن گلریزان ضروری است.

وی با اشاره به نقش خیرین در پیشبرد امور شهرستان، گفت: در مدت اخیر شاهد ورود چشمگیر خیرین به عرصه‌های مختلف بوده ایم که این مسئله نشان از رشد اجتماعی و درک اهمیت مشارکت در اجرای امور خیریه دارد.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی برگزاری جشن گلریزان فرهنگ‎ سازی است،افزود: استقبال خوب مردم از این جشن، نشان‌دهنده این است که این فرهنگ در بین اقشار مختلف در حال نهادینه شدن است.

پالیزگیر گفت: خیرین بخش مرکزی ۱۶۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند. شب گذشته نیز در بخش چندار ۶۲ میلیون تومان کمک خیرین جمع آوری شد. وی افزود: فردا شب هم جمع خیرین بخش چهارباغ را خواهیم داشت و امیدواریم کمک خوبی از سوی خیرین آن منطقه برای آزادی زندانیان و کمک به خانواده های آسیب پذیر این قشر از جامعه شاهد باشیم.

پالیزگیر در ادامه با تاکید بر اینکه جشن گلریزان می‌تواند زمینه ‌ساز تحکیم بخش فرهنگ مشارکت در جامعه باشد، تصریح کرد: در کمک به زندانیان نیازمند، مردم و خیرین می‌توانند پیشگام باشند و برای تحقق این مهم، باید راهکارها شناسایی و زمینه جلب اعتماد مردم فراهم شود.

دادستان شهرستان ساوجبلاغ هم ضرورت شناسایی ظرفیت‌های مردمی برای کمک به افراد نیازمند در زندان‌ها را از راهکارهای جلب مشارکت خیرین دانست و یادآور شد: با ورود خیرین به عرصه حمایت از زندانیان مالی و جرایم غیر عمد، شاهد کاهش چشمگیر آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

حیدر جعفری با بیان اینکه ۲۰۰ خانوار در ساوجبلاغ تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان قرار دارند، گفت این انجمن در انجام وظایف قانونی خود توانسته حمایت شایانی را از خانواده ها داشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی ساوجبلاغ بر اهمیت برگزاری جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد تاکید کرد و افزود: هر سال جشن گلریزان با حضور خیرین و مشارکت مردم و به همت ستاد دیه برگزار می‌شود اما با آماری که از زندانیان جرائم غیرعمد و دیه داریم، نیاز به حضور جدی‌تر و مشارکت بیشتر مردم برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد، بیش از پیش احساس می‌شود.

بخشدار مرکزی هم در این آیین با اشاره به مشکلات مترتب بر خانواده های زندانیان، همت جامعه برای رفع مشکلات زندانی و خانواده و حمایت از چرخه اصلاح و تربیت و در نتیجه آزاد سازی زندانیان‌ واجد شرایط را هم دارای اجر و پاداش معنوی دانست.

حمید رضا خدابخش همت خیرین بخش مرکزی ساوجبلاغ را در جهت آزادسازی زندانیان جرائم‌غیر عمد، حمایت از خانواده های بی بضاعت و اراتقاء توان حمایتی مجموعه مردم نهاد را نسبت به سال گذشته بسیار متفاوت و روبه رشد توصیف کرد.

 

کمک نیکوکاران چهارباغی برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

 

نیکوکاران بخش چهارباغ شهرستان ساوجبلاغ با برپایی جشن گلریزان ۲ میلیاردوپنج میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کردند.

فرماندار ساوجبلاغ در جشن گلریزان بخش چهارباغ دراین مراسم گفت: کمک نیکوکاران و گذشت شاکیان منجر به پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی برای مددجو و خانواده زندانی و جامعه می‌شود.

ابوالقاسم پالیزگیر افزود: گلریزان سنتی الهی و انسانی است که به واسطه آن بسیاری از زندانیان جرائم غیر عمد به آغوش خانواده‌های خود باز می گردند.

وی گفت : افرادی که به واسطه جرائم غیرعمد در زندان به سر می‌برند اثرات تخریبی بسیاری بر روی این افراد و خانواده‌های آنها دارد که غیر قابل جبران است.

فرماندار ساوجبلاغ اظهار داشت : ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی برای اجرای این سنت خداپسندانه است و اجرای گلریزان به عنوان جشنی که آبروی دیگران را می‌خرد قطعا تاثیر روحی مضاعفی بر افراد خیر خواهد داشت.

بخشدار چهارباغ نیز از حضور خیرین و نیک اندیشان در گلریزان رمضان ۹۶ برای حمایت از آزادی و خانواده زندانیان قدردانی کرد.

محمد رضا شعبانی با بیان اینکه خیرین در بخش چهار باغ در سال های گذشته و کمک های شایانی درامور مختلف داشتند.

امام جمعه شهر چهارباغ نیز گفت: برگزاری این جشن‌ها در ماه مبارک رمضان یکی از برکات مهم این ماه عزیز است، این کار زیبا رسمی دیرینه است که ریشه در سنت‌های گذشتگان دارد و مهم‌ترین برکت آن کمک به نیازمندان است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قادر محمدی ادامه داد: کارهایی که برای رفع مشکلات و گرفتاری‌های نیازمندان و افراد مستحق انجام شود قابل ستایش و مایه برکت خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار