گرامیداشت روز ملی دختر در ندامتگاه مرکزی کرج

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج : اول ذی القعده روز تولد حضرت معصومه (س) طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام « روز ملی دختران » و آغاز دهه کرامت؛ نامگذاری شده است. یکی از موضوعات مهم اجتماعی امروز جایگاه و نقش دختر در عرصه خانواده و اجتماع است. وقتی کمی دقت کنیم هنوز هستند انسان هایی که جاهلانه پسر را بر دختر ترجیح می دهند و به همین جهت به تندی مخاطب خدای سبحان قرار می گیرند. با سیری در منابع اسلامی می توان فهمید که دختر در اندیشه اسلامی چه جایگاه والایی داشته و دارد. 

به همین مناسبت ایرج فتاحی مدیر ندامتگاه مرکزی کرج ،در یک عمل خداپسندانه در سالن ملاقات ندامتگاه حاضر شده و با اهدای شکلات و شیرینی از دختران و فرزندان مددجویا ن در روز دختر تقدیر کرد .

فتاحی در سخنانی گفت : در اسلام زنان و دختران از جایگاه خاصّی برخوردارند. تعابیر زیبایی که برای دختران به کارگرفته شده، نشان از امتیاز و ویژگی خاصّ دختران دارد. اسلام دینی است که به زنان و دختران و حقوق آنها ارزش و اهمیت زیادی ‌داده است. در عصر کنونی که جامعه غربی در اوج بهره کشی از زنان و دختران تلاش می کند با قانونمند کردن ضدّ ارزش های خود برای دیگر جوامع و فرهنگ ها، فشارهای فراوانی را خصوصاَ بر مسلمانان وارد سازد توجّه به جایگاه دختران در سخن و سیره معصومان بسیار با اهمیت به نظر می رسد و این مهمترین دلیل بود که اینجانب به همراه برخی از همکارانم در سالن ملاقات ندامتگاه حاضر شوم و از دخترانی که مثل گل پاک هستند و پدرانشان بنابه دلایلی در حبس به سر می برند از آنها تقدیر کنم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار