کمیته اقتصادی و اشتغال انجمن حمایت زندانیان کرج ایجاد شد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان البرز ؛ برابر مصوبه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان شهرستان کرج به تاریخ ۵/۳/۹۷ کمیته اقتصادی و اشتغال در راستای تحقق اساسنامه انجمن با حضور چهره های سرشناس اقتصادی و حوزه کسب و کار ، فعالیت خود را آغاز کرد.

بنابر این گزارش ، توانمندسازی خانواده زندانیان و همچنین بازتوانی اجتماعی زندانیان آزاد شده به منظور پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و عدم بازگشت مجدد به زندان ، بهترین ایده شکل گیری این دو کمیته ویژه برای تدوین بسته های خدماتی و حمایتی به جامعه هدف در مجمع عمومی انجمن حمایت کرج مورد توجه قرار گرفت.

این گزارش حاکی است ، با تصویب اعضای هیئت مدیره انجمن طرح اولیه، برنامه ها ، سیاست ها و راهکارهای اجرائی و عملیاتی در راستای ایجاد درآمد پایدار برای انجمن و توجه به ایجاد فرصت های شغلی دارای مزیت در استان البرز در دستور کار قرار گرفت و در این راستا اولین جلسه کمیته اقتصاد و اشتغال انجمن با حضور چهره های سرشناس استان در سالن جلسات ستاد اداره کل زندانهای استان البرز در تاریخ ۲/۵/۹۷ تشکیل شد.

در این جلسه که به ریاست جبار باقری مدیرکل زندانهای استان البرز و عضو ثابت ونایب رئیس  هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان کرج برگزار گردید ضمن تشریح ایده شکل گیری این دو کمیته موضوع کاهش آسیب های اجتماعی با رویکرد اقتصادی و با محوریت اشتغال مورد بحث و بررسی  قرار گرفت. توجه به اصل خانواده های زندانیان و توانمندسازی شغلی ، محور مباحث حاضرین در جلسه بود که مقرر گردید ایده ها و نظرات کاربردی و عملیاتی برای رفع موانع اشتغال مددجویان و خانواده آنان و همچنین ظرفیت سازی برای انجام فعالیت های اقتصادی انجمن در راستای تحقق درآمد پایدار در اولویت مباحث جلسات بعدی باشد.

گفتنی است در حال حاضر ۱۲۰۰خانواده تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان در استان البرز  می باشد که یکی از مهمترین خدمات ارائه شده پرداخت  کمک هزینه تحصیل ابتدایی  تا سطوح عالی فرزندان خانوده زندانیان و حمایت از آنها در بخش های مختلف اجتماعی است .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار