کمک ۵۰۰ میلیون ریالی دادستان کرج به زندانیان فردیس

حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب کرج نیز در مصاحبه ای اختصاصی با روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز با بیان اینکه هدف از اجرای مجازات، اصلاح بزهکار هست، افزود: هرجا بزهکار اصلاح و متنبه شود، باید برایش راه حلی ایجاد شود تا به جامعه برگردد.

وی با اشاره به اشتغال زندانیان  افزود: اشتغال زندانیان یکی از راه هایی است که باعث تشویق زندانی ها ، اصلاح آنان وحل مسایل اجتماعی ، خانوادگی و روانی شان می شود.

ایشان زندانیانی را که واجد شرایط هستند را مشمول اشتغال برشمرد و گفت: زندانیانی که  حسن خلق و رفتار اصلاح شده دارند ، در صورت تایید رفتار آنها، در طی فرایندی، رای باز می نماییم. به این معنی که خارج از زندان مکان هایی تدارک دیده می شود که بروند و کار نمایند ، حقوق مختصری دریافت کنند و شبها هم  نزد خانواده شان باشند.

دادستان کرج در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تغییر در آئین دادرسی کیفری شده و بیان داشتند مراقبت بعد از خروج در بحث بازگشت زندانیان بسیار نقش مهمی داشته و با توجه به ظرفیت ها توانایی رصد و کاهش نرخ جرم و بازگشت به جامعه را دارد و دولت باید این ظرفیت ها را فزایش دهد.

وی افزود: یکی از خلاء هایی که بین ما و زندان وجود دارد این است که ارتباط با مددکاران زندان کم می باشد، اختصاص نیروی مددکار با اجرای احکام و زندان رابطه مستقیم داشته و ضروری می باشد.

شاکرمی با اشاره به بازدید از ندامتگاه فردیس خاطرنشان کرد: با حضور در برخی بندها با مسایل ، مشکلات و درخواست برخی از  زندانیان خصوصا اندرزگاه نسوان مورد بررسی قرار گرفت و  دستوراتی صادر شد. این دستورات شامل زندانیانی شد که مریض و یا صعب العلاج هستند همچنین مادران زندانی که به همراه نوزاد و کودکشان تحمل کیفر می کنند که به هرحال قانون هم برای این دسته از زندانیان نیز راهکارهایی پیش بینی کرده است. همچنین مشکلات دیگر زندانیان ، دستوراتی صادر شد.

ایشان در پایان با بیان اینکه زندانی به دنبال مرخصی و آزادی است اظهار داشت: به همه کسانی که شرایط قانونی دارند ، مقرر شد ۱۰ روز مرخصی اعطا شود، وی از اختصاص ۵۰ میلیون تومان جهت کمک به مادران زندانی که در بند هستند خبر داده و اظهار نمود: تعداد ۲۵ نفر زندانی مهریه در استان البرز داریم که طبق بررسی با کمک خیرین محترم و انجمن حمایت زندانیان و ستاد دیه استان تا چندروز آینده زمینه آزادی آنها فراهم می گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار