کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان استان البرز تشکیل می شود

در جلسه مشترک بنیاد تعاون زندانیان استان البرز و اداره کل زندانهای استان البرزمهمترین راه کارهای ارتقای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان مورد بحث و  بررسی قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز؛ جلسه هم اندیشی بنیاد تعاون زندانیان استان البرز و زندانهای استان  با حضور مرتضوی مدیر کل زندانهای استان البرز وحمید رضا سانگرد سرپرست بنیاد تعاون ، بهرامی معاون مدیر کل زندانهای استان البرز  و روسای ادارات بنیاد و وروسای ندامتگاه های تابعه استان در ستاد اداره کل تشکیل شد .

بنابر این گزارش ، در ابتدا این جلسه مرتضوی مدیر کل زندانهای استان البرز با طرح این سوال چگونه می توانیم دامنه اشتغال وبکارگیری زندانیان را با توجه به فضای ۲۷هزار متری کارگاهی افزایش بدهیم خواستار بحث و بررسی و پاسخ  در این خصوص شد .

این گزارش حاکی است ؛سپس پیمانکاران همکار در بنیاد مشکلات موجود حوزه کاری خود را مطرح نمودند وهمچنین هر کدام از حاضرین نظر خود را در خصوص سوال مطرح شده توسط مدیر کل زندانهای استان البرز اعلام نمودند .

این گزارش می افزاید : حمید رضاسانگرد سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان البرزگفت :  پیشنهاد بنده تشکیل کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان استان  البرزمی باشد که در این کارگروه که باحضور زندانها ، دادگستری ،  بنیاد تعاون و نهادهای صنعتی عضویت دارند . پیرامون بکار گیری زندانیان تصمیم گیری شود

بنابر این گزارش در خاتمه این جلسه مدیر کل زندانهای استان البرز ضمن جمع بندی آراء همگرا در خصوص ارتقای سطع اشتغال زندانیان ۱۵مصوبه این جلسه به تصویب حاضرین رسید که مهمترین آنها تشکیل کمیته نرخ گذاری فروشگاه های ندامتگاه ها ، راه اندازی بهترین کلاس های فنی و حرفه ای بر اساس استاندارهای تعیین شده ، توسعه صنایع دستی زندانیان با قرار دادن مواد اولیه آن به علاقمندان ، راه اندازی دوربین های مداربسته در تمامی کارگاه ها و نهایتا” تشکیل کارگروه اشتغال و حرفه آموزی از مهمترین تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه بوده است .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار