نقطه آغازین اصلاح و تربیت رشد آگاهی مددجویان است

سید عبداله مرتضوی مدیر کل زندانهای استان البرز ، در دیدار با  احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گفت : یکی از اهداف مهم سازمان زندانها توانمندسازی مددجویان بر اساس ارتقاء سطح آگاهی آنها نسبت به محیط پیرامون است که مطالعه کتاب ضمن پر کردن اوقات فراعت ، به آنها کمک می کند تا علم و آگاهی خود را افزایش دهند و این نقطه آغازین اصلاح و تربیت آنان به شمار می آید  .

وی افزود :  اغلب زندانیان به دلیل ناآگاهی و نداشتن مهارت و توانمندی لازم در گرفتن تصمیم‌های درست در مسیر زندگی گرفتار زندان شده‌اندواین دانش ومهارت بایستی در جریان جامعه پذیری و در دل نهادهای اجتماعی تحقق یابد که خود در پیشگیری از جرم فرد نقش به سزایی دارد .

مدیر کل زندانهای استان البرز تصریح نمود : مطالعات نشان می دهد بیشتر افراد در بدوورود به زندان به نتایج اعمال مجرمانه خود آگاه نبوده اند  و مطالعه کتاب  در زندان توسط زندانیان به آنها کمک می کند با دانش و آگاهی مجددا زندگی اجتماعی خود را از سر گیرند   .

وی خاطرنشان کرد: کتاب و کتابخوانی یکی از بهترین ابزارها جهت افزایش مهارت‌های لازم در راستای رسیدن به زندگی شاد و موفق است.

مرتضوی  با اشاره به اینکه انسان دارای ابعاد بسیار وسیعی است که باید به همه آنها توجه داشت، افزود: نیازسنجی و پاسخ به سلایق مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی، عاملی مهم در ایجاد اشتیاق به کتابخوانی است.

در ادامه این جلسه احمد هراتی مدیر کل کتابخانه های استان البرز  با بیان اینکه کتاب به عنوان یک رسانه، اندیشه و تجربه بزرگان عرصه‌های مختلف را به مخاطبان منتقل می‌کند، تصریح کرد: فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش مهمی در هدایت جامعه به سمت زندگی سعادتمندانه دارد.

وی زمینه‌سازی جهت بصیرت افزایی و ارتقاء دانش، آگاهی و اطلاعات زندانیان در زمینه‌های مختلف را از اهداف همکاری دو جانبه با اداره‌کل زندان‌ها عنوان کرد و افزود: امیدواریم با برگزاری برنامه‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در بین مددجویان زندان‌ها، شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

احمدعلی هراتی، با تأکید بر اهمیت موضوع کتابخوانی در تعالی یک جامعه، گسترش همکاری‌ها در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و استفاده از ظرفیت‌های دو دستگاه در این زمینه را خواستار شد.

وی برگزاری مستمر جلسات هم‌اندیشی بین کارشناسان دو اداره‌کل جهت بررسی راهکارها در راستای تحقق بخشیدن به ارتقاء سرانه کتابخوانی در زندان‌ها را خواستار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار