نشست صمیمی ستاد دیه استان با مدیر کل جدید زندان های استان البرز: تلاش برای کاهش جمعیت زندانیان جرائم غیر عمد

جلسه صمیمی کارشناسان و مددکاران ستاد دیه استان البرز با مدیرکل جدید اداره کل زندانهای استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان البرز به نقل از  روابط عمومی ستاد دیه استان البرز، در این نشست صمیمی، ابتدا محمدباقر مقدسی مدیر ستاد دیه استان با معرفی کارشناسان و مددکاران مشغول در ستاد دیه استان، به تشریح عملکردها و خط مشی ستاد دیه پرداخت.

ایشان بابیان اینکه ستاد دیه البرز علی رغم نوپا بودن نسبت به دیگر ستاد های استانی در سطح کشور، تصریح کرد: در حال حاضر این ستاد، در بین برترین ستادهای کشور، به لحاظ عملکردی است که نشان از عزم و اراده قابل تحسین کارکنان و حمایتهای رییس کل دادگستری و دادستان محترم و مدیرکل سابق اداره زندان های استان البرز دارد که به جاست از احمد فاضلیان، رییس کل محترم دادگستری استان و نیز حاجی رضا شاکرم، دادستان محترم استان و همچنین جبار باقری، مدیرکل سابق اداره زندان های استان، به علت همین حمایتهای بی دریغ، تشکر و قدردانی نماییم.

وی در بخشی دیگری از سخنانش به تعداد ۳۸۵ نفر از مددجویان مشمول کمکهای ستاد دیه که به جرم غیر عمد در ندامتگاه های استان، تحمل حبس می نمایند، اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: خوشبختانه اعتبار و جایگاه ستاد دیه تا حد قابل قبولی در سطح استان شناخته شده است که برخی از خیرین بزرگوار با حضور در محل ستاد، به ارائه کمکهای نقدی خود برای کمک به آزادی زندانیان مبادرت می ورزند.

مقدسی، کمکهای جمع آوری شده در ستاد را در سال گذشته، نزدیک به یک میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از جمله توفیقات این ستاد، درخواست حذف دریافت نیم عشر دولتی بود که به عنوان هزینه دادرسی از مددجویان دریافت می شد که با نظر مساعد مدیرکل دادگستری استان، که به عنوان رییس هیئت امنای ستاد دیه استان نیز ما را همراهی می نمایند، مواجه شد و در حال حاضر از مددجویانی که توسط ستاد دیه کمک می شوند تا آزاد گردند، بابت نیم عشردولتی، هزینه ای دریافت نمی گردد.

در ادامه این نشست، مرتضوی مدیرکل جدید زندانهای استان البرز، ضمن قدردانی از زحمات جبار باقری مدیرکل سابق در حوزه ستاد دیه، با اشاره به بررسی های بعمل آمده، از آرامش و بی حاشیه بودن عوامل ستاد دیه استان تمجید نمود و سپس به تشریح برنامه های کلی خود در ستاد دیه استان پرداخت.

مدیرکل زندان های استان البرز با اشاره به کار مهم و قابل تقدیر رییس سازمان زندانهای کشور برای جذب کمکهای مردمی در قالب برنامه تلویزیونی ماه عسل، آن را منشأ خیر، برکاتی عظیم و باقیات و صالحاتی برای مجموعه زندانهای کشور برشمرد و خاطر نشان کرد: برازنده جامعه انقلابی ما نیست که بعد از این مدت از انقلاب اسلامی، شاهد این باشیم که زندانهای ما، مملو از زندانیانی باشند که به دلیل جرائم غیر عمد، گرفتار زندان و تحمل حبس هستند.

 

وی تصریح کرد: ستاد دیه استان می بایست در این شرایط بغرنج حاکم بر اقتصاد، با کمک و همراهی هم، برای چند برابر کردن فعالیت خود قدم بردارد و در این راستا هر کاری که از طرف اینجانب مسیر باشد، دریغ نخواهد شد.

مرتضوی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با برنامه های کاری در راستای کاهش آمار زندانیان مربوط به جرائم غیر عمد، اهتمام جدی و تحولی قابل قبول، در سطح استان اتفاق بیفتد.

گفتی است با بازنشستگی جبار باقری مدیرکل اسبق اداره زندان های استان البرز و نائب رییس سابق هیئت امنای ستاد دیه استان، مرتضوی به عنوان مدیرکل جدید این اداره، ، جایگزین مدیرکل قبلی، در هیئت امنای ستاد دیه استان البرز می گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار