نخستین جشنواره قصه‌گویی ویژه زندانیان کشور به میزبانی اداره کل زندانهای البرز برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز، نخستین جشنواره قصه‌گویی ویژه زندانیان کشور به میزبانی اداره کل زندانهای استان البرزبا هدف مفاهیم آموزشی و تربیتی به زندانیان نقش موثر قصه‌گویی در باز آموزی اجتماعی در ایام مبارک دهه فجر برگزار می شود.

بنابر این گزارش ،  این جشنواره  با ارائه طرح آن توسط  دفتر امور فرهنگی سازمان زندانها و اقدامات تامینی تربیتی کشورو با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور برگزار خواهد شد.

محمد جواد دژم کارشناس فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها درجلسه صبح امروز گفت : هدف از برگزاری این جشنواره توسعه و ترویج فرهنگ قصه گویی ، آموزش شیوه و فنون قصه گویی به زندانیان، ایجاد زمینه جهت کشف استعداد زندانیان و تمرین سخن گفتن در میان جمع و باز اجتماعی شدن آنان و همچنین ایجاد زمینه جهت گوش کردن قصه های عبرت آموزی از قرآن و بیان گذشته و زندگی افراد توسط زندانیان می باشد.

وی افزود:  بنا بر اهمیت و ضرورت قصه گویی در شناخت، درک و یافتن مسیر صحیح زیستن، نخستین جشنواره قصه گویی زندانیان با شعار ” سلام زندگی “، ” متولد می شوم دوباره ” و ارائه قصه هایی از دل قصه ی زندگی انسان ها آغاز می شود.

دژم در ادامه اظهار داشت: با توجه به همکاری معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تلاش هستیم تا بتوانیم شاهد متولد شدن دوباره انسانهایی باشیم که در مسیری دیگر قرار گرفته بودند و اکنون به زندگی سلام مجدد دارند.

این گزارش می افزاید: در ابتدای این جلسه فرهاد بهرامی معاون مالی و اداری زندانهای البرز ضمن خیر مقدم به حاضرین در این جلسه گفت: این میزبانی برای ما سودمند است چرا که توانایی خودمان را ارزیابی نموده و سازمان زندانهای کشور نیز با موانع و مشکلات جهت اجرایی شدن این مهم آشنا خواهد شد.

حمید قبادی سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای البرز و دبیر این جشنواره نیز در این جلسه عنوان نمودند: با هدف احصاء نقاط قوت و کاستی های موجود و با توجه به پتانسیل اداره کل زندانهای استان البرز این استان به عنوان پایلوت ( اجرای آزمایشی ) جهت اجرای طرح از سوی دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان انتخاب و شیوه نامه جشنواره در آن اجرایی می شود.

قبادی، انعقاد تفاهمنامه با کانون پرورش کانون فکری کودکان و نوجوانان استان البرز در راستای برگزاری این جشنواره را ضروری دانسته و افزود: امیدواریم با برگزاری هرچه مطلوب تر و با شکوه افتتاحیه و اختتامیه نخستین جشنواره قصه گویی زندانیان به همت مسئولین ذیربط گامی مهم در عرصه اصلاح و تربیت زندانیان برداریم.

همچنین در ادامه خانم همتی کارشناس حوزه کانون پرورش فکری استان البرز توضیحاتی در خصوص تمرینات و کلیات قصه گویی ارائه نموده و افزود: فرد قصه گو باید بصورت محاوره ای و گفتاری در نقش خود قصه زندگی اش را ارائه نماید.

 وی اظهار داشت: تدابیری اتخاذ شود تا مربیان قصه گو برای ندامتگاههای تابعه اعزام شوند تا بتوانند آموزش های لازم را به طور تخصصی ارائه نمایند.

در پایان از پوستر نخستین جشنواره قصه گویی زندانیان رونمایی گردید.

گفتنی است:  بهرامی معاون محترم مالی و اداری، دژم کارشناس فرهنگی سازمان زندانها، همتی کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز ، جوان کارشناس فرهنگی، قبادی سرپرست اداره فرهنگی تربیتی زندانهای البرز، صالح نیا رئیس فرهنگی ندامتگاه فردیس، جعفری کارشناس هنری، کوهی کارشناس هنری و حجت الاسلام حسینی کارشناس فرهنگی از اعضای حاضرین در جلسه بودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار