معاون آموزشی سازمان سوادآموزی: طرح ارتقای آموزش بی‌سوادان در دستور کار قرار دارد

معاون آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: طرح مشترک ارتقای آموزش بی‌سوادان و کم‌سوادان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز و به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان البرز، محمد مهدی‌زاده در جلسه هم‌اندیشی آموزش زندانیان که در استان البرز به میزبانی ندامتگاه کرج برگزار شد گفت: با راه‌اندازی ۲۳ مرکز یادگیری محلی در زندان‌ها طرح مشترک ارتقای آموزش بی‌سوادان و کم‌سوادان در سطح زندان‌های کشور وارد مرحله جدیدی شده است.

وی افزود: در این مراکز؛ سوادآموزی، آموزش مهارت‌های زندگی، حقوق اجتماعی زندانیان و کتاب‌خوانی آموزش داده می‌شود و نوع جدیدی از آموزش‌ مدنظر است که افراد یاد می‌گیرند از تجارب مثبت و اثربخشی همدیگر بهره‌مند شوند.

معاون آموزشی سازمان سوادآموزی عامل اصلی زندانی شدن افراد را بی‌سوادی، بی‌اعتقادی، فقر، بیکاری و اعتیاد دانست و تصریح کرد: مطالعات نشان می‌دهد یکی از عواملی که باعث بروز جرم در جامعه می‌شود، عدم کارکرد مناسب برخی از نهادهای فرهنگی و آموزشی است و بایستی با بازنگری به کار خود به سازمان زندان‌ها کمک کنیم.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: ما آمدگی داریم در خصوص آموزش زندانیانی که به‌گونه‌ای قربانی مسائل اجتماعی هستند حتی فراتر از مقررات عمومی خود عمل نماییم و با نظر کارشناسان هر دو حوزه مشکلات وارد نمودن اسامی در سامانه را برطرف سازیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار