مسجد حضرت ابوالفضل(ع) پیش‌قدم شد: کمک به آزادی زندانیان جرائم در یکی از مساجد کرج مسجد حضرت ابوالفضل(ع) پیش‌قدم شد: اولین گلریزان کمک به آزادی زندانیان در یکی از مساجد کرج

به همت بسیج پایگاه شهید ایوبی مسجد حضرت ابالفضل (ع) عظیمیه کرج و به مناسبت هفته بسیج ، جشن گل‌ریزان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد با همکاری ستاد دیه نمایندگی استان البرز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان البرز به نقل از روابط عمومی ستاددیه ، این  جشن گل‌ریزان به‌منظور آزادسازی مددجویان جرائم غیر عمد، به پیشنهاد پایگاه بسیج شهید ایوبی، حوزه۱۱۳شهید احسانی نژاد وابسته به سپاه ناحیه امام حسین(ع) استان البرز، با استقبال خیرین روبرو شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام رمضانی امام جماعت مسجد حضرت اباالفضل(ع) خطاب به نمازگزاران و خیرین حاضر در مراسم، ضمن اشاره به شعر زیبای شیخ بهایی در خصوص ارزش والای دربسته باز کردن برای ناامیدان، خاطرنشان کرد: انجام کار خیر، حتی به‌اندازه یک‌دانه ارزن را خدا می‌بیند. در سوره مبارکه بقره آیه ۲۷۳ نیز خداوند فرموده انفاق شما مخصوص برای نیازمندان باشد که در راه خدا در تنگنا قرار گرفته‌اند.

وی در ادامه به حدیثی از پیامبر اعظم(ص) اشاره و تصریح کرد: کمک کنید به فقرا حتی در زمان تنگدستی تا خداوند رزق و روزی شمارا زیاد نماید.

حجت‌الاسلام رمضانی در انتهای سخنانش از حاضرین خواست تا در کار خیر پیش‌قدم باشند: این توفیقی است که به هرکس ندهندش، پر طاووس شریف است به کرکس ندهندش.
سپس محمدباقر مقدسی مدیر ستاد دیه استان البرز ضمن تبریک هفته بسیج و قدردانی از زحمات پایگاه بسیج و هیئت‌امنای مسجد حضرت اباالفضل(ع) و بخصوص از حجت‌الاسلام رمضانی امام جماعت مسجد در خصوص عملکرد ستاد دیه استان از بدو تأسیس تاکنون گزارشی ارائه نمود.

وی با اشاره به اینکه ستاد دیه یک‌ نهاد مردمی است، کمک‌های دولتی و سازمان‌ها و ادارات وابسته به دولت را یادآور شد و خاطرنشان ساخت: در گل‌ریزان‌های ماه رمضان بیشترین کمک را مقام معظم رهبری برای ستاد دیه داشتند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه البرز بابیان اینکه ستاد دیه وقتی می‌خواهد کمک کند به زندانی غیرعمدی، قطعاً بررسی و تحقیق می‌کند که آیا واقعاً این زندانی مستحق دریافت کمک هست یا نیست.

مقدسی در خصوص عملکرد ستاد دیه استان البرز گفت: ستاد دیه استان از زمانی که البرز به‌عنوان استان تشکیل شد شروع به فعالیت نمود که از آن زمان تاکنون ۱۷۰۸ مددجو را آزادکرده است با بدهی بالغ‌بر ۱۷۰ میلیارد تومان.

وی تصریح کرد: از این مقدار بدهی حدود ۷۱ میلیارد تومان توسط شکات گذشت صورت گرفت و مابقی نیز توسط ستاد دیه و یا معرفی به بانک‌های عامل تأمین و کمک شد.
ایشان بابیان اینکه در ۸ ماهه سال نودوشش، ۲۷۴ مددجو باهمت خیرین بزرگوار آزاد شدند، اظهار داشت: از این تعداد ۲۵۱ نفر آقا و ۱۵ نفر خانم بودند که این عده زندانی، با جمع بدهی ۳۲ میلیارد تومانی مواجه بودند و از این مقدار بدهی نیز در حدود ۱۳ میلیارد تومان توسط طلبکاران گذشت واقع شد.

 


مدیر نمایندگی ستاد دیه استان البرز، تعداد زندانیان حال حاضر ستاد را که حائز شرایط کمک هستند را ۳۱۵ نفر اعلام و اظهار داشت: ۶۰ درصد این تعداد بدهکار مالی، ۲۴ درصد بدهکار مهریه و ۶ درصد بدهکاران دیه هستند که در زندان تحمل حبس می‌نمایند و همه سرپرست خانواده هستند.

وی تصریح کرد: این تعداد مددجو محتاج کمک‌های شما هستند و کمک شما فقط برای آزادی یک نفر نیست بلکه خانواده آنان را نیز آزاد می‌نمایید. در پایان مراسم، نمازگزاران با جمع‌آوری مبلغ سیصد و پنجاه میلیون ریال به‌صورت نقد، چک و تعهد، موجب آزادی تعداد ۸ نفر مددجو را فراهم نمودند.

این گزارش حاکی است: به پیشنهاد هیئت‌امنای مسجد حضرت اباالفضل(ع) مقرر گردید این‌گونه برنامه‌ها به‌صورت فصلی در آن مسجد برگزار گردد. همچنین از ستاد دیه استان درخواست شد تا در ماه مبارک رمضان سال آینده نیز حتماً یک‌شب به‌منظور برگزاری جشن گل‌ریزان به مسجد حضرت اباالفضل(ع) اختصاص یابد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار