مسابقه کتابخوانی خاک های نرم کوشک در ندامتگاه کرج برگزار شد

با هدف پرکردن اوقات فراغت زندانیان  و توسعه فعالیتهای کتاب وکتابخوانی  یک دوره مسابقه کتابخوانی با عنوان (خاک های نرم کوشک  -زندگی شهید برونسی )در ندامتگاه مرکزی کرج برگزار شد .

احمد علائی شربتی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی ندامتگاه در گفتگو با روابط عمومی ندامتگاه ، هدف از برگزاری این مسابقات را ارتقاء سطح علمی و آشنایی با سیره زندگانی شهدا ء هشت سال دفاع مقدس  و تقویت حس انس با کتاب برشمرد و گفت :  تعداد ۱۵۰ نفر از مددجویان شرکت نمودند که ۱۱۵ نفر موفق به کسب نمره حد نصاب شده اند .

وی همچنین  با اشاره به اجرای روش های مختلف برای تشویق مددجویان به کتابخوانی به جهت تعالی فکری و روحی افزود : در این ندامتگاه  در ماه یک روز را به مطالعه جمعی کتاب اختصاص داده ایم که روز کتابخوانی نام گرفته است .

وی در توضیح چگونگی برگزاری روز کتاب و کتاب خوانی بصورت ماهیانه در ندامتگاه  تصریح نمود  : زندانیان در حسینیه گرد هم می آیند و یک نفر از میان آنها که دارای لحن و ذوق قرائت کتاب می باشد و قبلاً کتاب منتخب را برای قرائت در جمع آماده کرده با صدای بلند و رسا کتاب را برای حاضرین قرائت می کند و در پایان زندانیان برداشت آزاد و نظر و نقد خود را پیرامون مطالب کتاب قرائت شده در یک صفحه می نویسند و به بهترین برداشت ها و نقد و نظرات از سوی مسئولین زندان ، یک جلد کتاب بعنوان جایزه اهداء می گردد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار