مسابقات قرآن مجید ویژه کادر وظیفه برگزار شد  

مسابقات قرآنی مرحله استانی ویژه سربازان وظیفه شاغل در زندانهای استان البرز در ۴  رشته ، قرائت، حفظ، درک مفاهیم و اذان به میزبانی ندامتگاه مرکزی کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج  ، در راستای منویات مقام معظم رهبری و دستور ریاست محترم سازمان زندان‌ها مبنی بر ترویج فرهنگ قرآنی در بین سربازان و کارکنان و مددجویان ، مسابقات قرآنی در بین سربازان وظیفه شاغل در زندانهای استان البرز در چهار رشته در ندامتگاه مرکزی کرج برگزار گردید.

ایرج فتاحی مدیر ندامتگاه مرکزی کرج طی  برگزاری این مسابقات خطاب به شرکت کنندگان این دوره از مسابقات گفت: زندگی با قرآن قابل قیاس با دیگر امور و صنوف و مشاغل نیست ، افرادی که این مسیر را انتخاب می کنند به بهترین روش زندگی می کنند ، بشریت برای تکامل در زندگی فردی و اجتماعی باید به قرآن رجوع کند و همانگونه که پیامبر اکرم(ص) فرمودند هرگاه کارها برشما سخت و تاریک شد به قرآن رجوع کنید.

وی در ادامه گفت : قرائت قرآن در میان همه مسلمانان از هر فرهنگ و زبانی، به زبان عربی را مایه وحدت و اتحاد میان مسلمانان ذکر کرد و اظهار داشت: اگر هر گروه و ملتی با زبان خود قرآن را می خواندند آثار وحدت و اتحاد آنچنان که امروز می بینیم، در میان مسلمانان مشاهده نمی شد.

همچنین احمد شربتی علائی رئیس اداره فرهنگی ندامتگاه مرکزی کرج  ضمن تشکر ازحمات انجام شده توسط مدیر و مسئولین برگزار کننده این دوره از مسابقات ، از همه شرکت کنندگان خواست با سرلوحه قرار دادن آیات قرآن در زندگی خود باعث ایجاد فضایی مناسب برای خود و خانواده هایشان گردند.

شربتی علائی با اعلام اینکه مسابقات با حضور سربازان وظیفه شاغل درزندانهای استان  برگزار شده، ادامه داد: در مسابقات قرآن کریم سربازان تعداد۳۰ نفر سرباز وظیفه  شرکت کردند که در هر رشته ۱ نفر به مسابقات کشوری اعزام می‌شود. درپایان نیز افزود به کلیه شرکت کنندگان در مسابقه مرخصی تشویقی اعطاء گردید.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار