مرتضوی مدیر کل زندان های استان البرز: دادرسی الکترونیکی بهترین راه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در زندانهاست

اداره کل زندان های استان البرز یکی از نخستین اداراتی است که از پابند الکترونیکی به عنوان یکی از روش های جایگزین حبس و کاهش جمعیت کیفری زندان ها بهره برده است و در حال حاضر نیز با هماهنگی های صورت گرفته توانسته است دادرسی الکترونیکی را در زندان های این استان به بهره برداری برساند.

مهندس مرتضوی مدیر کل زندان های استان در این خصوص گفت: با توجه به هزینه های اعزام و بدرقه مددجویان به مراجع قضایی و خطراتی که در رفت و آمدِ همکاران و مددجویان در مسیر زندان به دادگاه وجود دارد، بهترین و مناسب ترین روش برای برون یافت از این مشکلات را افتتاح دادرسی الکترونیکی در ندامتگاه های استان تشخیص دادیم که در صد قابل توجهی از مشکلات کمبود نیروی انسانی را جبران می کند.  

وی افزود: علاوه بر کاهش خطرات در زمان اعزام و بدرقه و همچنین کاهش هزینه های مالی، آبروی افراد نیز حفظ می شود یعنی دیگر متهم با دستبند و لباس مخصوص اعزام و بدرقه در انظار عمومی حاضر نمی شوند.

مرتضوی در خصوص تعداد جلسات برگزار شده دادرسی الکترونیکی افزود: از بهمن ماه ۹۸ که دادرسی الکترونیکی در زندان های استان به صورت دو سویه با دادگاه ها و دادسرا ها افتتاح شده است تا اوایل تیر ماه سال جاری که مقارن با هفته قوه قضائیه نیز می باشد تعداد ۸۳۹ جلسه دادرسی الکترونیکی از طریق ویدئو کنفرانس و غیر حضوری برگزار شده است.

مرتضوی در انتها افزود: غیر حضوری برگزار شدن جلسات دادگاه بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان هاست چرا که با حضور متهم در دادگاه ها احتمال ابتلا ماموران و مددجویان به این ویروس وجود دارد که با برگزاری غیر حضوری و الکترونیکی جلسات این احتمال به صفر می رسد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار