مددکاری در زندانها در حل مشکلات قضائی و خانوادگی زندانیان نقش مهمی دارد

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج :سید عبدالله مرتضوی مدیرکل در نشستی با مددکاران اجتماعی زندانهای استان البرز ، مددکاری را حرفه ای مبتنی بر دانش ، اصول و روش خاص دانست و گفت: این واحد بمنظور کمک به افراد و گروههای نیازمند با تکیه بر توانایی ها و امکانات موجود برای حل مشکل و یا رفع نیاز اقدام می نماید. وی گفت: از آنجائیکه مراجعه کنندگان به واحد مددکاری غالبا افراد آسیب پذیر ودارای شرایط خاص هستند حسب حس مسئولیت پذیری وهمچنین شرح وظایف ابلاغی بایستی مددجویان را که در موقعیت نامطلوب روانی ، افتصادی ، اجتماعی و…. قرار گرفته اند به نوعی کمک و یاری نماید.

مرتضوی در ادامه سخنان خود از اهمیت نقش مداخله مددکاران در مشکلات خانوادگی وهمچنین قضائی اظهار داشت: مددکاران اجتماعی بر حسب شرایط وموقعیتهای مختلفی که مددجویان دارند علاوه بر دفاع از حقوق فرد بزهکار فراهم کننده امکانات مشاوره ای ، قضائی و انتقالی را نیز دارد . وی همچنین افزود: مددکاری از آنجائیکه از نام آن مشخص است کار امدادی است یعنی: مدد رساندن به اقشار ضعیف و آسیب دیده، بنابراین من از شما می خواهم واقعاً کار را برای رضای خدا و افراد گرفتار و آسیب دیده و خانواده های آنها که بچه و زنان بی سرپرست هستند انجام بدهند و در این راه از هیچ منطقی دریغ نکنند .

این گزارش حاکیست در ابتدای این جلسه عزیزیان رئیس مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان استان البرز ضمن تشکر و قدر دانی از مدیر کل زندانهای استان در خصوص برگزاری این جلسه گزارش مبسوطی از نحوه عملکرد مددکاران زندانهای استان البرز ارائه نمود .که پس از آن نیز برخی مددکاران مشکلات و برخی سئوالاتی  را با مدیر کل در میان گذاشته  اند که در نهایت با پاسخ مرتضوی قانع شده اند .

در پایان از مددکاران نمونه استان با اهداء لوحی ، تقدیرشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار