محفل انس با قرآن در ندامتگاه مرکزی کرج برگزار گردید.

محفل انس با قرآن در با حضورقاری بین المللی ، عبدالصمد مرزوقی ندامتگاه مرکزی کرج  برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج، این ندامتگاه در اولین روز از جمادی الاول شاهد برگزاری محفل انس با حضور قاری ممتاز بین المللی استاد عبدالصمد مرزوقی از کشور عزیزمان  بود.

ایرج فتاحی مدیر ندامتگاه مرکزی  کرج در حاشیه این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از حضورمسئولین ندامتگاه و اداره کل زندانهای استان البرز وهمچنین حضور پرشور مددجویان در فعالیتهای فرهنگی قرآنی ندامتگاه  ، قرآن را کتابی انسان ساز دانسته و عنوان کرد: قرآن کریم همان اکسیری است که رسول مکرم اسلام بر جانهای فرسوده از شرک و جهالت عرب غرقه در بدویت قبایلی نواخت و با دعوتی به سادگی « قولو لا اله الا الله تفلحوا » که سرشار از ایمان و یقین بود، مس وجودشان را زر ناب ساخت.

فتاحی همچنین  با بیان اینکه هر روز شاهد جزء خوانی قرآن در محل اندرزگاهها هستیم به قدرت انسان در کنار قرآن و در پیشگاه الهی اشاره نموده و راه تکامل بشریت را در تک تک آیه های این گران سنگ ترین کتاب آسمانی دانستند.

احمد شربتی علائی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی ندامتگاه نیز در خصوص نقش قرآن در هدایت انسان پرداخته وگفت:همه باید به این موضوع که قرآن چگونه کتابی است بیشتر تامل کنیم و هرگونه فلاکت و آسیب ها بر اثر دوری از آموزه های قرآن است.وی به بیان معنا ومفهوم قرآن پرداخت و گفت قرآن کتاب عادی ومعمولی نیست یاد آور شدند قرآن کتابی سراسر اعجاز،دارای کرامت ،معرفت و هدایت است.ایشان خاطر نشان کردند قرآن معجزه جاویدان است و آمده است تا انسانها را هدایت کند و از غرق شدن در منجلاب گناهان نجات دهد.و گفت قرآن را در برنامه زندگی قرار داده و از آن غافل نشویم.

 این گزارش حاکیست در این مراسم قاری ممتاز و بین المللی عبدالصمد مرزوقی با صدای دلنشین و قرایی با خواندن آیاتی از کلام الله مجید همه حاضرین را به وجد آورد .

در پایان به رابطین قرآنی اندرزگاههای ندامتگاه با اهدای جوایزی توسط مسئولین حاضر تقدیر به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار