فلسفه وجودی بنیاد تعاون زندانیان ، کمک به توانمند سازی زندانیان است

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان البرز ؛سید عبداله مرتضوی مدیر کل زندانهای استان البرز در مراسم تکریم و معارفه مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان البرز گفت : هدف از تشکیل بنیاد تعاون زندانیان ، بازتوانی اجتماعی و توانمند سازی زندانیان است .

وی  در ادامه ضمن اشاره به تاریخچه تاسیس بنیاد  تعاون زندانیان افزود : فلسفه وجودی بنياد تعاون کمک به وضع مالي مددجويان و بهبود وضعيت معيشتي آنان و خانواده شان  بوده که یکی از مهمترین طرح های کمکی  جهت رسیدن به این مهم توسعه اشتغال و بکارگیری زندانیان در شغل های مولد می باشد که باید تلاش  شود علاوه بر اشتغال،  مرکزحرفه آموزی هم  سطح مراکز بین المللی تشکیل شود و به آموزش مهارتی سطح یک به خصوص به مجرمین سارق جهت پیشگیری از عود مجدد بپردازد .   

مدیر کل زندانهای استان البرزیادآور شد : اگرچنین تصور شود که بنیاد تعاون به دنبال انتفاع و سوددهی برای بخشی یا مجموعه ای  خارج از زندان و زندانیان است سخت به بیراهه رفته ایم و از فلسفه وجودی این مجموعه فاصله گرفته ایم  .

رییس هییت اجرایی بنیاد تعاون زندانیان به چند نمونه از تجارب خود در زمان تصدی مدیرعامل بنیاد تعاون  زندانیان کشور در سال ۱۳۸۱اشاره نمود و اظهار داشت : آنچه  که برای کارگزاران بنیاد تعاون تعریف شده بود اجرای پروژه های ملی در میدانی وسیع که با بهره وری از آن بتوانیم مددجویان  را به زندگی عادی اجتماعی خود  باز گردانیم .

مرتضوی تصریح کرد : در حال حاضر در استان البرز ، ظرفیت های بالقوه بسیار خوبی داریم که باید به بالفعل تبدیل شوند همچون اختصاص فضای ۱۲هزار متری در ندامتگاه فردیس که باید در راستای هدف متعالی که داریم به کار گرفته شود به جای آنکه سیاست اجاره کارگاه ها مدنظر مان باشد به فکر رونق کار وکسب زندانیان ئ ارتقای  سطح زندگی آنان باشیم .

در ادامه این جلسه علی سعیدی نماینده هیات مدیره بنیاد تعاون زندانیان کشور و مدیر امور مدیران بنیاد گفت : افتخار بنیاد آن است که برای آسیب دیده ترین قشر در اجتماع شغل ایجاد می کند و اشتغال زایی و توانمند سازی زندانیان سر منشاء اصلی تشکیل  بنیاد است .

وی افزود :  کارخانجات صنعتی زندانهای استان البرز یکی از مهمترین قطب صنعت و اشتغال برای ما محسوب می شود و سعی ما بر آن است از مدیران کارآمد و صاحب تجربه برای این استان استفاده کنیم .

بنابر این گزارش در ادامه  این مراسم از  ناصر زندی مدیر سابق بنیاد تعاون البرزتقدیر به عمل آمد  و حمید رضا سانگرد طی حکمی از سوی رحیم مطهر نژاد مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور به عنوان سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان البرز معرفی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار