فرصت دوباره مادر مقتول ، به قاتل پای چوبه دار

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج ؛ یک زنداني محكوم به قصاص كه به اتهام قتل در زندان تحمل كيفر مي کرد با تلاش و پيگيري مستمر مسئولين و مددکاران این ندامتگاه در پای چوبه دار فرصت دو ماهه از اولیای دم گرفنتند .

ایرج فتاحی مدیر ندامتگاه مرکزی کرج اظهار داشت : زندانی ر. ع  در سال ۱۳۹۴ به اتهام قتل عمد از سوی مقام قضائی به ندامتگاه  معرفی و پس از آن به قصاص نفس محکوم گردید که با تلاش و همت  مسئولین و مددکاران  و  بزرگواری وگذشت اولياي دم  یک فرصت دو ماهها در پای چوبه دار به مقتول برای ادامه زندگی داده شد.

فتاحی ضمن تبریک  اعیاد قربان و غدیر  ، در جلسه ای که با حضور خانواده مقتول و مسئولین ندامتگاه در ندامتگاه برگزار گردید ،  با قرائت روایتی از حضرت علی (ع) به بیان گذشت و ایثار و پایه گذاری آن در جامعه مسلمانان اشاره کرد و به دستگیری از نیازمندان توصیه کرد.

وی در ادامه افزود: بحمدالله در طی یک سال اخیر فرهنگ گذشت و ایثار در بین خانواده های و جامعه خصوصاً در استان البرز از رشد و نمو خوبی برخوردار گردیده و افراد به جای انتقام و قصاص راه گذشت و بخشش را فرا گرفته اند چرا که می دانند لذتی که در بخشش وجود دارد در قصاص نیست.

فتاحی در ادامه تصریح کرد: مددجویانی که توسط زندان برای اخذ رضایت انتخاب می شوند اغلب افرادی هستند که در طول مدت حبس در زندان از رفتار  خوبی برخودرار بوده اندو یا در زمنیه های فعالیت های مذهبی قرآنی و فرهنگی تلاش های چشمگیری  داشته اند.

مدیر ندامتگاه همچنین در پایان با تشکر و قدر دانی از اولیای دم ، آرزوی توفیق روز افزون و سلامتی و بهروزی را از خداوند متعال برایشان مسئلت کرد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار