شورای فرهنگی اداره کل زندانهای البرز تشکیل جلسه داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز؛ سید عبدالله مرتضوی مدیرکل زندانهای استان البرز در این جلسه اظهار داشت: فراگیر بودن برنامه های  فرهنگی و تربیتی در زندانها، زمینه ساز اصلاح و تغییر در مددجویان گردیده و روحانیون نقش کلیدی در بارورسازی فعالیتهای فرهنگی و تربیتی زندانیان دارند.

وی در ادامه ضمن اشاره بر عقد تفاهم نامه و قراداد همکاری با سایر ارگانها و نهادهای آموزشی، فرهنگی و … اظهار داشت: استفاده از منابع برون سازمانی و ارتباط با آنان در اجرا  وتوسعه برنامه های فرهنگی و تربیتی در دستور کار  زندانها قرار دارد  و در این  خصوص باید  از حداکثر ظرفیتهای بین دستگاهی استفاده نمود .

در ادامه جلسه مدیر کل پیشنهاداتی را در راستای سرعت بخشیدن به امور فرهنگی و اثرگذاری مثبت آن در زندانها ارائه نمود و همکاران حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

این گزارش می افزاید در ادامه حمید قبادی سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای البرز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی صورت گرفته پرداخت.

وی برنامه  کمیته های فرهنگی را ترسیم نموده و افزود: فعالیت های فرهنگی و قرآنی نقطه عطف برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان می باشد و توجه ویژه به این برنامه ها در رأس کار زندانبانی اسلامی است .

قبادی خاطرنشان نمود: گسترش برنامه های فرهنگی بازخوردی مثبت به منظور بازگشت سعادتمندانه مددجویان به اجتماع دارد که در اداره فرهنگی و تربیتی با توجه به بسترسازی های مناسب و استفاده از مربیان کارآزموده و هم چنین عنایات ویژه مدیرکل و روسای زندانهای تابعه، می توانیم به موفقیت های بزرگی در حوزه فرهنگی دست یابیم و به این ترتیب درنیل به سیاست های سازمانی گام برداریم.

شورای فرهنگی و تربیتی در راستای بومی سازی برنامه های ابلاغی سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تشکیل گردیده و اجرا می شود.

گفتنی است اعضای حاضر در شورای فرهنگی زندانهای استان البرز سید عبدالله مرتضوی مدیر کل، بهرامی معاون اداری و مالی، بای رئیس حفاظت و اطلاعات، کریمی نسب رئیس بازرسی، سرهنگ ضیاء بخش رئیس یگان حفاظت، معتقد سرپرست ندامتگاه فردیس، فتاحی مدیر ندامتگاه کرج می باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار