شورای اطلاع رسانی زندانهای استان البرز تشکیل جلسه داد

شورای اطلاع رسانی  وروابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز به ریاست جبار باقری مدیر کل زندانهای استان البرز و با دستور جلسه بررسی نقاط ضعف و قوت حوزه اطلاع رسانی و روابط عمومی های ندامتگاه کرج تشکیل جلسه داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان البرز ؛ در ابتدااین جلسه که مدیران ندامتگاههای تابعه ،مدبران عامل ستاددیه و انجمن حمایت زندانیان و روسای ادارات زندانهای استان البرز حضور داشتند حمید قبادی مسئول روابط عمومی و دبیر شوراضمن تشریح عملکرد روابط عمومی در سال ۱۳۹۶در دوبخش اطلاع رسانی و اطلاع یابی گفت : در سال ۹۶ابزار با تهیه  و تولید  خبر ، فیلم مستند ، تهیه بولتن و دفترچه ، برشور  ،  پوستر عنوان  بیلبورد و اطلاع رسانی محیطی ،و غیره و همچنین در بخش ارتباطات و اطلاع یابی و رصد اخبار توفیقات خوبی به دست آوردیم وهدف از جلسه امروز بررسی این مهم است که چگونه دامنه اطلاع رسانی خودرا توسعه دهیم به گونه ایکه رازداری و حرمت مددجویان و خانواده آنها نیزرعایت  شود .

بنابر این گزارش سپس رئیس جلسه جبار باقری مدیر کل زندانهای استان البرز با بیان اهمیت اطلاع رسانی مطلوب و موثر گفت : همواره تاکید اینجانب به دفتر روابط عمومی ، اطلاع رسانی شفاف ، دقیق و اثربخش و منطبق با واقعیات اقدامات انجام شده است .

وی افزود : ما برای افکار عمومی و مخاطبین خبر تهیه می کنیم نه برای خودمان پس باید ببینیم چه اخباری از ما انتظار می رود سوالی که همواره از ما می شود اینست که برای  خانواده زندانیان  که سرپرست آنهادر زندان است چه برنامه ای داریم و چه کردیم ؟ برای حرفه آموزی و اشتغال زندانیان چه کاری انجام داده ایم ؟ اصلاح و تربیت یعنی چی و چه فرایندی را طی می نماید و ما کچا کارهستیم ؟ و چندین سوال دیگر که بایستی در حوزه اطلاع رسانی به آن پاسخ دهیم بخصوص شرایط خانواده زندانیان آبرومند را با نشست های خبری و وکمک از اهل رسانه به اطلاع مردم برسانیم .

مدیر کل زندانهای استان البرز در ادامه ضمن اشاره به بازدید اخیر خود از منزل یکی از خانواده های محترم آبرومند زندانیان اظهار داشت : خانواده زندانی قربانی آسیب اجتماعی  بوده وبرای  آنهاباید  اقدام جدی کرد و رسالت این مهم و آگاهسازی عمومی با رعایت احترام به عزت و کرامت  این دسته از خانواده ها به عهده روابط عمومی است که با ساختن فیلم و تیزر ، گزارش و خبر تحلیلی مشکلات این قشر دردمند را به افکار عمومی منعکس نمایید .

وی در ادامه یادآور شد : روابط عمومی باید نگاه و فعالیت خود را از حوزه مدیر کل و مدیریت خارج کند و دربستر جامعه و برای همه مخاطبین تلاش نمائید و ابزار های که در اختیار دارد در این جهت استفاده نمایید

گفتنی است در ادامه این جلسه حاضرین به مدت ۴۵دقیقه حوزه روابط عمومی خود را به چالش و نقد گذاشتند ودر خاتمه اولین شورای روابط عمومی سال ۱۳۹۷ با ۷مصوبه با الوویت انعکاس مشکلات خانواده زندانیان به جامعه  ، خاتمه یافت .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار