ستاد دبه البرز: برگزاری ۴ گلریزان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان البرز

۳۴۹ زندانی جرائم غیرعمد البرز در انتظار حمایت خیرین هستند.
مدیر ستاد دیه استان البرز گفت: امسال ۳۴۹ زندانی جرائم غیرعمد این استان چشم انتظار حمایت های خیرین برای بازگشت به کانون گرم خانواده های خود هستند.
به گزارش ایرنا؛ محمدباقر مقدسی شامگاه یکشنبه در حاشیه جشن گلریزان ستاد دیه شهرستان فردیس، در جمع خبرنگاران گفت: انتظار می رود که با حمایت خیرین استان بتوانیم زمینه آزادی این زندانیان را فراهم کنیم .
مدیر ستاد دیه استان البرز بیان داشت: کمک های سال گذشته خیرین به مقدار یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال مشمول ۴۷۵ نفر زندانی غیر عمد شد.
2

این مدیر گفت: ۳۴۹ زندانی جرائم غیر عمد با بدهی که ۶۰ درصد زندانیان مالی استان البرز را تشکیل می دهند ، به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی خود در انتظار حمایت خیرین به سر می برند.

وی اظهار داشت: امسال برای آزادی ۳۴۹ زندانی مالی این استان ۹۸۰ میلیارد ریال کمک خیرین نیاز است که امید داریم با کمک خیرین بتوانیم این تعداد را آزاد کنیم.
 

علیرضا کریمی مدال طلای خود را صرف حمایت از زندانیان کرد: به پیشنهاد خانواده ام مدال را هدیه کردم. علیرضا کریمی کشتی گیر ارزشی کشور شامگاه یکشنبه در مراسم گلریزان شهرستان فردیس، مدال طلای آسیایی خود را برای کمک به آزادی زندانیان غیرعمد اهداء کرد.

به گزارش ایرنا، علیرضا کریمی کشتی با حضور در مراسم گلریزان در شهرستان فردیس استان البرز، مدال طلای آسیایی خود را به نفع زندانیان جرائم غیر عمد به مزایده گذاشت که توسط اعضای شورای اسلامی شهر فردیس به قیمت ۲۰۰ میلیون ریال خریداری شد .
 
کریمی کشتی گیر تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران گفت: این مدال مربوط به مسابقات آسیایی بزرگسالان ۲۰۱۷ بود که به میزبانی کشور هند برگزار شد.
وی ادامه داد: هدیه این مدال به آزادی زندانیان غیر عمد به پیشنهاد خانواده ام صورت گرفت تا بتوانم تاثیر اندکی در این بخش داشته باشم.
این کشتی گیر ارزشمند کشورمان افزود: از اقدامی که انجام دادم ، خوشحال هستم و سعی دارم بتوانم به کمک خداوند افراد گرفتار بیشتری را نجات دهم چرا که معتقدم حق این افرادی که به دلیل مشکلات مالی در زندان هستند دوری از خانواده و تحمل رنج و سختی نیست.
 
خیرین فردیس ۲٫۶ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند.
در جشن گلریزان خیرین شهرستان فردیس ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کردند. گفتنی است: مبلغ جمع آوری شده زمینه آزادی ۲۰ زندانی را در فردیس فراهم کرده است.
—————
برگزاری جشن گلریزان در چهارباغ: کمک مالی ۱۵۰۰میلیارد ریالی خیرین این شهر
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان البرز مراسم گلریزان کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و غیربزهکاری که با همت جمعی از نیکوکاران شهرستان چهارباغ استان البرز برگزار شد، مبلغ ۱۵۰۰میلیارد ریال جمع آوری شد.
1
این گزارش حاکیست:
محمدباقر مقدسی مدیر ستاد دیه استان در سخنانی که در رستوران پدیده البرز بیان داشت، با اشاره به تاسیس ستاد دیه استان البرز بعد از تشکیل استان البرز، خاطرنشان کرد: شهرستان ساوجبلاغ همه ساله در ماه مبارک رمضان به همت خیرین و مسئولین ارزشمند خود در برگزاری گلریزانهای همیشه نقش فعالی داشتند که جای تشکر و قدردانی از همه عزیزان، بالاخص امام جمعه عزیز، شهردار بزرگوار و اعضای محترم شورای شهر بخش چهارباغ می نمایم.
وی با ارائه آماری در خصوص آزادی زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان ساوجبلاغ، گفت: در سال گذشته ( سال ۹۷) ۲۲ نفر از زندانیان این بخش از استان البرز با مجموع بدهی ۴ میلیاردو ۴۰۰ میلیون تومان ، توسط ستاد دیه استان البرز آزاد گردیند.
 

 

—————————–

گلریزان کوهسار: آیه ۲۶۴ سوره بقره مصداقی برای نیکوکاران
گلریزان در استان البرز نیز اختصاص داشت به بخش کوهسار از توابع ساوجبلاغ.
به گزارش روابط عموی ستاد دیه استان البرز، در این گلریزان نیز جمعی از نیکوکاران محلی و مسئولین در رستوران کاکتوس حضور یافتند و با جمع آوری مبلغ ۱میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال برای کمک به آزادی زندانیان غیر عمد و یاری به خانواده زندانیان همت گماشتند.

ابوالقاسم پالیزگیر فرماندار ساوجبلاغ طی سخنانی در این گلریزان با شکرگذاری از توفیق شش ساله برگزاری گلریزان در شهرستان های ساوجبلاغ به آیه ۲۶۴ سوره بقره اشاره کرد و گفت: این آیه بسیار باعظمت ف مصداق بارز شما نیکورکاران بزرگوار است:«اى کسانى که ایمان آورده اید! بخشش هاى خود را با منت و آزار، باطل نسازید; همانند کسى که مال خود را براى نشان دادن به مردم، انفاق مى کند; و به خدا و روز رستاخیز، ایمان نمى آورد; (کار او) همچون قطعه سنگى است که بر آن، (قشر نازکى از) خاک باشد، (و بذرهایى در آن افشانده شود;) و رگبار باران به آن برسد، و آن را صاف (و خالى از خاک و بذر) رها کند. آنها از کارى که انجام داده اند، چیزى به دست نمى آورند; و خداوند، جمعیت کافران را هدایت نمى کند.»

———————–
گلریزان هشتگرد: جمع آوری ۳ میلیارد ریال
چهارمین گلریزان نیز در شهرستان هشتگرد در منطقه ینگی امام و در تالار رستوران گلمحمدی برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی ستاد دیه البرز،
در این مراسم گلریزان نیز سیدعبداله مرتضوی، مدیر کل زندانهای استان البرز اظهار داشت: برای همه ما روزی فرا خواهد رسید که محتاجیم به فریادمان برسند. یکی در این دنیا و یکی در دنیای دیگر. دعا کنیم که خداوند در روزی که همه ما محتاج اوییم ، به فریادمان برسد.
وی افزود: الان زندانیانی که برای آنی اتفاق(ناخواسته و غیرعمد)، مجرم شناخته شده اند و در پشت میله های زندان قرار گرفته اند، منتظر به فریادرسی از سوی ما هستند. من نماینده همان هایی هستم که شما می خواهید کمکشان کنید.
در پایان این مراسم حاضرین با اعلام مبلغ جمع آوری شده به مبلغ ۳ میلیارد ریال، به صرف شام پرداختند.
 
گفتنی است تمام هزینه های افطار و شام های گلریزان های استان البرز، از سوی خیرین تقبل گردید.
 

———————
گلریزان کرج: گلریزان اصلی استان
قابل ذکر است: آخرین گلریزان رسمی ستاد دیه استان البرز در مرکز استان به عنوان اصلی ترین گلریزان استان، در شهر کرج، ۳۰ اردیبهشت، در تالار قصر رز و از زمان افطار تا ساعت۲۳، ابتدای جاده چالوس برگزار می گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار