فرهنگ و آموزش نقش مهمی در پیشگیری از بازگشت زندانیان به جرم دارد

سید عبداله مرتضوی مدیرکل زندانهای استان البرزدر بازدید مدیرکل آموزش و پرورش از هنرستان ندامتگاه کرج  اظهار داشت: تحقیقات نشان می دهد تعالی سطح فرهنگی و آموزشی مددجویان  نقش مهمی در پیشگیری از بازگشت زندانیان به جرم را دارد

وی افزود: آمار مطلوب دانش آموزان هنرستان تربیت ، در بازآموزی و کاهش برگشت پذیری به جرم  موجب شده است که با اشتغال  و حرفه آموزی مددجویان در سه سال اخیر نرخ ۴۵درصد بازگشت پذیری به جرم به کمتر از ۳  درصد  در سال برسد.

مدیرکل زندانهای استان البرزدر ادامه کیفی نمودن آموزش ها را در بین سواد آموزان شده خواستار شد و اظهارداشت : تعلیم به همراه تربیت یکی از مهمترین کارها به شمار می آید و زمانی اهمیت آن دوچندان می گردد که وارد چرخه اصلاح و تربیت افرادی شود که به دلیل معلولیت های اجتماعی و خانوادگی مجرم شناخته شده ودرزندان به سر می برند .

مرتضوی تصریح نمود  : سطح آموزش ها باید کیفی وعمیق باشد توجه به تجهیزات آموزشی ، فرهنگ آموزش ، فضای آموزشی و هر آنچه که می تواند کیفیت آموزش مارا بالا ببرد باید در دستور کار قرار گیرد .

مدیر کل زندانهای استان البرز توجه به جزئیات را رمز موفقیت دانسته و اظهار داشت : توجه به جزئیات است که مارا تبدیل به کشور توسعه یافته می کند .

آموزش و پرورش درمانگاه تمامی دردهای عاطفی و روحی  در جامعه است

سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان البرزنیرز در این دیدار و بازدید گفت : آموزش و پرورش درمانگاه تمامی دردهای عاطفی و روحی  در جامعه است و نظام تعلیم وتربیت ، آموزش و پرورش قدمهای مثبتی را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی برداشته  است  که با کمک مشاوره های  دقیق و تخصصی به دانش آموزان در معرض خطر کمک های عاطفی و روحی  شایانی شده است.

قاسمی اظهار داشت: اگر قرار باشد شاهد آسیبهای اجتماعی در جامعه نباشیم می بایست  نگاه کلان جامعه  به سمت و سوی خانواده و آموزش و پرورش  باشد  و می توان  با آموزش صحیح  خانواده ها  از نسل آینده در مقابل خطرات و آسیب  های اجتماعی محاظت کنیم

مدیر کل آموزش و پرورش  تهیه تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی  وِیژه مددجویان  را ضروری دانست و تاکید کرد:  با تشکیل کارگروه تخصصی تمامی مشکلات آموزشی ندامتگاه کرج مورد بررسی قرار گیرد و با برداشتن مانع آموزشی و انتقال برنامه  اجرایی  تدوین شده  به شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش گامهای موثری را در راستای خدمت به مددجویان ندامتگاهای کشور برداریم.

سالار قاسمی در جمع  دانش آموزان این هنرستان  از نزدیک با فعالیتهای مرتبط  و کارگاههای مهارتی مدد جویان  آسیب دیده اجتماعی آشنا شد

وی با حضور در دو کارگاه  نجاری و مکانیک و بازدید از کلاس کامپیوتر  و محتوی چند رسانه ای با دانش آموزان این هنرستان به گفتگو پرداخت.

در ادامه قاسمی  در مراسم انس با قرآن   به مناسبت ماه مبارک رمضان دقایقی را به ایراد سخنرانی پرداخت و این ماه را ماه رحمت الهی دانست وخطاب به مددجویان نکاتی را یاد آور شد.

وی در خاتمه با بیان اینکه تعاملات سازمانی باعث تسهیل امور می شود تصریح کرد:  تعامل فی مابین آموزش و پرورش و ندامتگاه های کرج  در راستای تعلیم و تربیت  می تواند راهگشا باشد.

در پایان این دیدار از خدمات مدیر و معلمان هنرستان تربیت ندامتگاه کرج  تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

هنرستان تربیت هم اکنون ۸۳ هنرجو و ۱۳ معلم و کادر اجرایی دارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار