زندان محل بازپروری هنجار شکنان و آسیب دیدگان جامعه می باشد

مرتضوی مدیرکل زندانهای استان البرز گفت: هدف و اولویت سازمانی بازپروری  زندانیان با هدف  بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه و آغوش خانواده می باشد.

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه فردیس سید عبدالله مرتضوی مدیر کل زندانهای استان در عرض حضوری ۱۰ ساعت با مددجویان به رفع مشکلات قضایی آنان پرداخت.

مرتضوی در این بازدید نقش اساسی کار زندانبانی را اصلاح مددجو دانسته  و تصریح کرد: با سعه  صدر و صبر و بردباری و با تاسی از امر زندانبانی اسلامی به مشکلات زندانیان رسیدگی  و در رفع آن از هیچ کوششی دریغ  ننمایید . که اینگونه اقدامات اجر فراوان در نزد خداوند متعال دارد.

مرتضوی در بازدید از کانون اصلاح و تربیت به نقش و اهمیت مهارت آموزی برای زندانیان اشاره کرد و افزود : در زندان آموزش مهارتهای مختلف که منتهی به اشتغالزایی برای زندانیان گردد  زمینه جلوگیری از بازگشت مجدد بزهکار به زندان  را فراهم خواهد نمود و کسب مهارت و اشتغالزایی باید به یک فرهنگ پایدار در زندان تبدیل شود.

وی در ادامه گفت: مددجویان حاضر در کانون بدلیل صغر سن  نیازمند مراقبت و مشاوره بیشتری نسبت به دیگر مددجویان داشته  که تمام تلاش مجموعه مسئولین و کارکنان براین است که کانون ها مانند یک مرکز آموزشی و تربیتی   فعالیت موثری را ارائه  نماید.

حاجیلو در حاشیه این بازدید نگاه اصلاحی و تربیتی در اجرای وظایف را سر لوحه امورات  دانسته  و تصریح کرد: تمامی پرسنل و مسئولین زندان با دیدگاههای اصلاحی و تربیتی سعی در ایجاد محیطی تاثیر گذار در بازپروری زندانیان بعنوان قشر  هنجار شکن و آسیب دیده جامعه داشته و از هیچگونه تلاشی دریغ نمی نمایند.

در ادامه حاجیلو سرپرست ندامتگاه فردیس ایجاد و توسعه فضاهای آموزشی و اشتغالزایی  در ندامتگاه  را از اولویتهای  اصلی مجموعه بر شمرد  و اعلام داشت به حول و قوه الهی  برابر سیاستگذاری سازمانی ، درامر اجراء و   تکمیل پروژه های عمرانی شاهد تحولاتی در سال آتی خواهیم بود.   

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار