رییس جدید سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی: اصلاح و حرفه‌آموزی دو رویکرد تحولی سازمان زندان‌ها است

به گزارش سایت سازمان زندان هاو اقدامات تامینی و تربیتی کشور؛ محمدمهدی حاج محمدی روز شنبه در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه و غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه برگزار شد، افزود:همه پرسنل باید نقش خود را در این دو محور براساس برنامه های تحولی که در کارگروه‌های پژوهشی تهیه و بعد از تصویب از سوی رئیس قوه قضاییه به سازمان زندانها ابلاغ خواهد شد، ایفا کنند.

رئیس سازمان زندان ها خاطرنشان کرد:ما مکلف به ایجاد تحول در حوزه های پیش رو هستیم و این تحول، حرکت به سوی آرمان های امام راحل و مقام معظم رهبری است.
حاج محمدی اظهار داشت: زندان و آسیب های وارده نتیجه عملکرد اجزای مختلف جامعه است و رفع این چالش ها نیازمند همت و مشارکت جمعی اجزای حاکمیتی است. پرداختن به این اقیانوس پرتلاطم مستلزم یک نگاه و اقدام جهادی است که دولت و مجلس باید در کنار قوه قضاییه بیش از پیش به مسئولیت خود عمل کنند.
معاون سابق رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: هرگونه هم افزایی و مشارکت صدقه جاریه ای است که خیر آن به جامعه و انقلاب می رسد و از همه به ویژه گروههای جهادی فرهنگی دعوت می کنم.
حاج محمدی گفت: دستیابی به هرگونه تحول نیازمند نیروی انسانی کارآمد و تلاشگر است و در زندانبانی که علم پیشرفته با ظرایف پیچیده است و سختی کار این قشر شریف را کسی نمی بیند.
وی ادامه داد: زندانبان باید مددکار مشفق، نگهبانی هوشیار ، معلمی دلسوز و طبیب توانمند باشد و از امروز خود را زندانبان می دانم و از این کسوت به خود می بالم و پیگیر دغدغه ها هستم.
حاج محمدی اظهارداشت: رویکرد اصلاحی و مهرورزانه هرگز به معنای چشم پوشی نیست اما نباید از هر اقدام و عاملی که باعث دوری از شرح وظایف ما شود به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار