رونق کسب و کار ، مشتری های زندان را کم می کند

جبار باقری مدیر کل زندانهای استان البرز و رئیس هیات اجرای بنیاد تعاون زندانهای استان  ، طی بازدید از مراکز اشتغال زندانیان گفت : تولید و اشتغال عامل موثرس ذز جلوگیری از جرم و بزه است .

 

 

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان البرز ، جبار باقری  به همراه زندی مدیر عامل  بنیاد تعاون ، ایوب رجبی سرپرست اشتغال و حرفه آموزی زندانیان البرز ، وجمعی دیگر از مسئولین   از کارخانه ساخت واشر پولیمر ، کارخانه چوب بیگی  ، کارخانه اگزوز سازی صنعت البرز بازدید نمود و از نزدیک ضمن گفتگو با زندانیان در حال اشتغال در این مراکزبا کیفیت کار زندانیان در این مراکز آشنا شد .

 

وی طی این بازدید ۴ساعته در جمع مددجویان و مسئولین اشتغال گفت : بر هیچ کس پوشیده نیست که رونق کسب و کار در هر جامعه باعث تعالی و رشد آن جامعه خواهد شد .

مدیر کل زندانهای استان البرز اظهار داشت : رویکرد ما در  زندانهای البرز بر اشتغال زندانیان وشرکت آنان در کارهای تولیدی است و هر شخص و تولید کننده محترمی  که بتواند حتی یکنفر را به کار بگیرد در واقع علاوه بر اشتغال یک خانواده را از شکلات جدی رهایی می بخشد .

رئیس اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان البرز در ادامه ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید کنندگان داخلی و رونق کار و اشتغال در جامعه اظهار داشت : حاکمیت و مردم  به ما اعتماد نموده اند و کار اصبلاح و تربیت بزهکاران را به ما سپرده اند انتظار می رود که اشتغال و حرفه آموزی را در بین زندانیان  گسترش داده و آنان را نیز به عنوان یک  مولد اقتصادی بعد از آزادی تبدیل شوند به مردم این  اطمینان را می دهیم با تمام توان و با کار مضاعف در این عرصه گام بر
می داریم .

۴۰۰نفر از زندانیان در مراکز   ، مشغول به کار هستند

ناصر زندی  مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان البرز در حال حاضر بیش از ۴۰۰زندانی در مجموعه های مختلف همچون کارخانجات خودرو سازی سایپا ،  زیباسازی شهری وابسته به شهرداری کرج ،کارخانجات چوب نگین تدبیر البرز ، کارخانجات ساخت واشر به نام تکنو پولیمرو کارخانجات داخلی بنیاد تعاون زندانیان استان البرز اشتغال دارند.

وی گفت : بنده قدردان تولید کننده هایی هستم که بدون هیچ چشمداشتی و صرفا به منظوره کاهش آسیب در اجتماع از زندانیان ما با پرداخت حقوق مصوب استفاده می کنند .

 کار مددجویان ، باعث رونق تولید شده است

مهندس فرهادی مدیر کارخانه صنعت سبز البرز گفت : کمتر از یکماه از عمر کارخانه اگزوزسازی بنده
می گذرد که به برکت حضور زندانیان زندان باز در همین مدت کوتاه به سود دهی  رسیده ایم .

وی افزود : در حال حاضر ۱۵ نفر زندانی در این مرکز مشغول به کار هستند که از انجام کار آنها راضی هستم و حقوق مصوب ،   به آنها پرداخت می نماییم .

مدیر کارخانه صنعت سبز البرز در ادامه خواستار توجه جدی به تولید ملی شد و تصریح نمود : ما ایرانی هستیم شهدای زیادی برای سرافرای ایران و اسلام دادیم الان هم زمان رشادت و ایثار است با حمایت از کسب وکار ، کارخانه من تمام قطعاتش ایرانی و از کارگران ایرانی هم استفاده می کنم  .

سرپرست کارگران  هستم ، به بهانه من دستگاه جدیدی خریداری شد

طی بازدید از کارخانه چوب بیگی ، سرپرست کارگران که نماینده مدیر کارخانه نیز بود در هنگام توضیح عملکرد دستگاه و کارگران گفت : من خودم مددجو هستم و الان حدود شش ماه است در این مکان کار می کنم و اپراتور دستگاههای موجود وسرپرست بخش ام  .

وی افزود : نمی دانستم با کار و حرفه هم می توانم برای خودم و جامعه مفید باشم الان احساس غرور می کنم و ازهمه  مسئولین  که این زمینه را برای من فراهم کرده اند تشکر می کنم . من قبل از ورود به زندان به جهت موقعیت جغرافیای محل زندگی ام قطعا تصورم بر این بود که برای داشتن یک زندگی حتما” باید اعمال خلاف قانون از جمله قاچاق واز این دسته کارها  انجام بدهم  ولی در حال حاضر جور دیگری فکر می کنم واز درآمد همین محل کار توانستم تشکیل زندگی بدهم و بسیاری از مشکلات مالی ام را پوشش دهم

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار