دیدار نوروزی مدیر کل زندانهای استان البرز : رویکرد بر حبس زدایی و قادر سازی مددجویان است

سید عبداله مرتضوی در دیدار نوروزی با کارکنان ستادی اداره کل و روسای اندرزگاههای ندامتگاه کرج  گفت : هدف غایی  بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه است که نتیجه آن دست یابی به کاهش جمعیت کیفری در سطح زندانهاست .

وی افزود : زندان نقطه ناکارآمدی برخی از نهادهای جامعه است و برای پیشگیری از جرائم و کاهش اثرات نامطلوب مسایل اجتماعی تشریک مساعی و همراهی تمامی نهادهای  حمایتی ، آموزشی و فرهنگی ضروری است .

مدیر کل زندانهای استان البرز توجه به اشتغال زندانیان را به عنوان یکی از مهمترین الوویت های کاری  در سال ۱۳۹۸دانست و تصریح نمود : همچون سال گذشته اشتغال زندانیان به عنوان یکی از مهمترین الوویت های اساسی زندانهای استان البرز می باشد که باید با جدیت و براساس برنامه های تدوین شده به پیش رفت .

مرتضوی توجه به مشکلات خانواده زندانیان و حمایت از آنان را یکی دیگر از الوویت های کاری بر شمرد و اظهار داشت : خانواده زندانی قربانی حبس سرپرست خود شده اند که نبود سرپرست خانواده پیامدهای بسیار زیانباری برای اعضای خانواه در پی دارد که با مداخلات مددکاران اجتماعی و انجمن حمایت زندانیان تا حدودی می توان اثرات نامطلوب حبس بر خانواده ها را کاهش داد .

مدیر کل زندانهای استان البرزدر ادامه   اجرای کامل برنامه های  اقدامات چهار گانه اصلاح و تربیت همچون امور فرهنگی و تربیتی ، اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ، مددکاری و مراقبت بعد از خروج ، بهداشت و درمان را خواستار شد وافزود : اقدامات چهار گانه اصلاح و تربیت نقش بسیار مهمی در
د ست یابی به کاهش جمعیت کیفری و عدم بازگشت مجددزندانی به زندان دارد به گونه ایکه افرادیکه تحت مداخلات این اقدامات قرار گرفته اند  بازگشت پایین تر از ۳درصد به زندان را داشته اند .

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار