دیدارمدیر کل زندانهای استان البرزبا شهردار کرج

در راستای تعامل موثر با مدیران شهری و استانی سید عبداله مرتضوی  با  اصغر کمال زاده دیدار نمود
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز: در این دیدار و گفتگو سید عبداله مرتضوی مدیر کل زندانهای استان البرز  ضمن تشکر از همکاری های مستمر شهرداری کرج گفت : هر آنچه یک شهروند در خارج از زندان به آن نیاز دارد مددجویان مانیزدر زندانها  باید از آن برخوردار شوند و با نظر قانون تنها آزادی از آنها سلب گردیده است وبایستی از سایر حقوق شهروندی برخوردار باشند

وی اظهار داشت  : رسالت مهم اصلاح و تربیت و نگهداری مجرمین که خود زمانی شهروند همین شهر بوده اند توسط جامعه به ما  سپرده شده است که باید همه باهم تلاش نماییم تا زمینه بازگشت سعادتمندانه این گروه از شهروندان را که بعضا” از بد حادثه گرفتار شده اند را فراهم نمائیم .

مدیر کل زندانهای استان البرز افزود :  مطالعات صورت گرفته در خصوص علل گرایش به جرم در زندانیان  نشان می دهد مسایل اجتماعی و کارکرد مثبت یا ناکارآمدی نهادهای اجتماعی نقش بسیار مهمی در روی آوردن مجرمین به جرم را داشته است وما وظیفه داریم .

مدیر کل زندانهای استان البرزدر ادامه از خدمات شهرداری تشکر نموده و اظهار داشت : به دلیل فرسودگی ساختمان پذیرش اولیه،  سالن ملاقات ساختمانی در حال احداث است که امیدواریم زودتر به کمک مدیران شهری بتوانیم آنرا تکمیل و مورد بهره برداری قرار دهیم.

بنابر این گزارش در ادامه این جلسه اصغر کمال زاده شهردار کرج با بیان اینکه زندان و زندانی اصولا پدیده ناخوشایندی برای جامعه محسوب می شود اظهار داشت : جرم ، مجرم ، مجازات ووجود زندان برای هر جامعه ای ناخوشایند است اما نمی توان منکر آن بود ویا بااین واقعیت اجتماعی روبرو نشد بلکه زمانی که شاهد حبس و زندان زندانیانم جرائم غیر عمد همچون مهریه و غیره هستیم و باید برای کاهش جمعیت کیفری اقدام عملیاتی نمود .

وی تصریح نمود : مبارزه با آسیب های اجتماعی و معضلات پیش روی آن همچون بروز جرم در جامعه به عهده یک یا چند نهاد خاص نمی باشد بلکه مشارکت جمعی را طلب می کند و مدیریت شهری آمادگی دارد با تکیه بر مطالعات انجام شده و تجارب مدیران زندانها در این عرصه شرکت نماید .

گفتنی است در این جلسه فرهاد بهرامی معاون مدیر کل زندانهای استان البرز ، موسوی مدیر کل روابط عمومی  شهرداری کرج ، محمد باقر مقدسی مدیر عامل ستاددیه استان ، وحید جوان رئیس دفتر فنی و مهندسی زندانهای البرز ،
رضا رستگاری رئیس دفتر مدیر کل ، حمید قبادی مسئوول روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز  حضور داشتند

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار