در راستای کمک به زندانیان و خانواده آنها برگزار شد: جلسه با سازمان بسیج کارمندان

به منظور شناسایی و کمک به خانواده و آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند استان البرز، صبح روز چهارشنبه، جلسه مشترک اداره کل زندانهای استان البرز و سازمان بسیج کارمندان سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان بر گزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز این جلسه با حضور سرهنگ علی خان بابایی رییس سازمان بسیج کارمندان سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز، سرهنگ غلام قربانی فرمانده حوزه سیدالشهدای شهرداری کرج، مهدی جمشیدی مسئول فرهنگی حوزه بسیج شهرداری سیدالشهدای کرج، غلامرضا رضوانی فرمانده گردان بیت المقدس شهرداری کرج و مسئول هیات رزمندگان نورالشهدا کرج، رحیمی فرمانده پایگاه بسیج کمیته امداد امام خمینی(ره)، طاهری معاون کمیته امداد امام خمینی (ره)، سروان گلدوست مسئول دارالقرآن و عترت سپاه کرج و با حضور سید عبدالله مرتضوی مدیرکل زندانهای استان البرز و نیز محمدباقر مقدسی مدیر ستاد دیه استان در محل جلسات اداره کل زندانها برگزار گردید.

بنابر این گزارش، در این جلسه سرهنگ علی خان بابایی، رییس سازمان بسیج کارمندان سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز، با تشریح عملکردهای سازمان بسیج و زیرمجموعه آن در ایام مبارزه با کرونا، به تمایل بسیج استان و ارگان های تابعه جهت کمک به خانواده و آزادی زندانیان در سطح استان البرز اشاره کرد و گفت: مایل هستیم به کسانی بیشتر کمک نماییم که سرپرست خانواده هستند و یا زنانی که گرفتار زندان شده اند. افراد بی بضاعتی که بدلیل شرایط اقتصادی توان پرداخت محکومیت های خود را ندارند.بنابراین خواسته ما از ستاد دیه استان و نیز انجمن حمایت زندانیان و خانواده آنها، این است که فهرست افراد زندانی نیازمند که مشمول دریافت کمک برای آزادی هستند به ما اعلام نمایند.

سیدعبدالله مرتضوی مدیرکل زندانهای استان البرز نیز با اشاره به اینکه ما در بحث جرائم مالی، با دو نوع زندانی طرف هستیم، خاطرنشان کرد: زندانیان مالی یا عمد هستند از قبیل سارقین و کلاهبرداران مالی و یا غیرعمد هستند مثل ورشکستگان حوزه کسب وکار، دیه تصادف و غیره. وی افزود: در بحث کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، فقط ستاد دیه است که با شناسایی و تشکیل پرونده مددجویان و جذب کمک های نیکوکاران، اقدام به آزادسازی مددجویان می نماید. اما در بحث مددجویان عمد، در قالب انجمن حمایت زندانیان در سطح استان، این امکان وجود دارد که این زندانیان، با لحاظ جمیع شرایط اعم از شرایط خانوادگی و نیاز خانواده به وی و سوابق بزهکاری، مشمول کمک جهت آزادی گردند.

در ادامه محمدباقر مقدسی، مدیر ستاد دیه استان البرز، ضمن تشریح فلسفه وجودی ستاد دیه برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، به عملکرد ستاد دیه در آزادسازی بیش از ۳هزار مددجو در طول تاسیس ستاد دیه استان البرز از سال۹۰ تاکنون در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: ستاد دیه استان از هر مقدار کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد استقبال می کند. وی تصریح کرد: با هر توانی که سازمان بسیج کارمندان و دیگر نهادهای تابعه، به ستاد دیه کمک نمایید، ما در ستاد دیه این آمادگی را داریم که زندانیان غیر عمد بیشتری را آزاد نماییم. مهم نیست که زندانی چقدر بدهکاری دارد تا آزاد شود. مهم اینست که کمک های شما، به همراه کمک دیگر خیرین و در صورت امکان، آورده خانواده زندانی نیز منجربه آزادی زندانی خواهد شد. بنابراین ستاد دیه آمادگی جذب هر مقدار کمک مالی را دارد و دراین خصوص، حداقل مبلغ یا حداکثر مبلغ قابل ذکر نیست.
غلامرضا رضوانی، فرمانده گردان بیت المقدس شهرداری کرج و مسئول هیات رزمندگان نورالشهدا کرج نیز با اشاره به ظرفیت بالای اجرایی هیئت های رزمندگان استان و گروه های جهادی استان البرز، با بیان اینکه جهت اطلاع رسانی به زیر مجموعه این نهادها، نیازمند آماری برای جذب کمک ها هستیم، خواستار تعیین مقدار حداقلی کمک برای آزادی زندانیان شد و گفت: ارقام بدهی های زندانیان برای ما مهم است و اگر بشود لیستی از مددجویان نیازمند همراه با مبلغ مورد نیاز، جهت آزادی آنان ارائه گردد، دست ما برای برنامه ریزی و ارائه به پایگاه های بسیج، هیات های رزمندگان و گروه های جهادی در سطح استان، برای قبول مسئولیت یک یا چند مددجو برای کمک و آزادی، باز خواهد بود.
لازم به ذکر است: در انتهای این جلسه، مقرر شد تا ستاد دیه استان البرز و نیز انجمن های حمایت از زندانیان، فهرستی از مددجویان مشمول را به سازمان بسیج استان البرز، اعلام نمایند تا نسبت به کمک به خانواده آنها و آزادی مددجویان، برنامه ریزی و اقدام صورت گیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار