در اولین جلسه ستاد کاهش آسیب ندامتگاه فردیس مطرح شد: فعالیت های فرهنگی از اصلی ترین برنامه های زندان است

جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پر خطر در ندامتگاه فردیس با هدف ارائه ی راه کارها به منظور کاهش و جلوگیری از آسیب های احتمالی، در دفتر سرپرست ندامتگاه فردیس برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه صالحی نیا مسئول فرهنگی ندامتگاه ضمن برشمردن اهداف این ستاد، در خصوص نقش و تاثیر فعالیت های فرهنگی و تربیتی در کاهش آسیب زندانیان مطالبی را ارایه داد، وی با اشاره به اینکه تاثیر کار فرهنگی تدریجی است اظهار داشت: آثار مثبت و محسوس فرهنگی به مرور ظاهر می شود و نمی توان انتظار داشت که فعالیت های فرهنگی به یکباره به ثمر بنشیند.

وی افزود: فعالان فرهنگی با شکیبایی بسیار، زمانی در یک دوره تدریجی، تاثیر و بازخورد کارهایشان را می بینند در ادامه ی راهشان مصمم تر می شوند و این امید به آینده است که به فعالیت های فرهنگی قوام می بخشد.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضاء به تشریح پیشنهادهای مطروحه خود پرداخته و در خصوص راهکارهای عملی کاهش آسیب صحبت کردند.

معتقد سرپرست ندامتگاه نیز با جمع بندی مطالب ارائه شده، فعالیت فرهنگی را از اصلی ترین برنامه های زندان برشمرد و اظهار داشت: همه چیز از اخلاق نیکو آغاز می شود، حتی فعالیتهای فرهنگی نیز اگر با حسن خلق و رعایت نکات اخلاقی صورت نگیرد بی تاثیر و ابتر خواهد بود، که خوشبختانه ما شاهدیم همکاران فرهنگی با عظمی راسخ و اخلاقی نیکو در این مسیر دشوار گام برمی دارند که بازتاب خوب آن بر هیچ کس پوشیده نیست.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار