دادرسی الکترونیک در استان البرز افتتاح شد

عصر امروز همزمان با ایام اله دهه مبارک فجر و چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دادرسی الکترونیک  در محل دادگستری استان البرزافتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز این مراسم با حضور حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز، سید عبداله مرتضوی مدیر کل زندانهای استان البرز و جمعی از معاونین و روسای ادارات دادگستری استان البرز و اداره کل زندانهای استان البرز برگزار شد .

بنابر این گزارش مدیر کل زندانهای استان البرز در مصاحبه اختصاصی با  واحد مرکزی خبر طی این مراسم گفت :دادرسی الکترونیک برای اولین بار در یک بستر اینترانت کاملاامن با نظارت دقیق مرکز انفورماتیک قوه قضاییه  در راستای برنامه های تحول قوه قضاییه انجام شده است .

وی افزود : در حال حاضر ما آمادگی داریم به طور همزمان  ۱۰محاکمه الکترونیک کیفری را انجام بدهیم و در تمامی زندانهای استان البرز با ارتباطات دوسویه با دادگستری کل و حضور مستمر قضات این امکان میسر شده است .

مرتضوی در خصوص  نقاط قوت این طرح تصریح نمود : اولین حسن این طرح حفظ حقوق شهروندی و کرامت متهمین و محکومین است و بسیاری از آنان از اینکه در انزار عمومی  با دست بند و برخی دیگر با پابند ظاهر شوند  دل نگران بوده و از آبروی خود نگران می باشند  ودومین حسن آن صرفه جویی است که درصورتیکه کل طرح انجام شود ۵میلیارد تومان برگشت هزینه در طول یکسال مالی خواهیم داشت  و با توجه به حذف اعزام وبدرقه عملا مشکل فرار نیز مرتفع خواهد شد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار