حمایت از خانواده‌های زندانیان امری ضروری است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز، جبار باقری در مراسم نسیم مهر که با هدف حمایت از خانواده‌های زندانیان در فردیس همراه با ضیافت افطار برگزار شد ، اظهار داشت: حمایت از خانواده‌های زندانیان امری ضروری است چراکه با این کار می‌توان میزان خسارت به فرهنگ جامعه را کاهش داد.

به گفته وی برخی از افراد حامی و پشتیبانی ندارند و چشم انتظار حمایت این انجمن هستند چرا که برای ادامه زندگی بدون سرپرست خانوار خود احتیاجاتی دارند که مستلزم حمایت است.

مدیرکل زندانهای استان البرز با اشاره به اینکه کمک به خانواده های زندانی واجب و ضروری است ، گفت: مسوؤلان مربوطه می توانند با کمک و حمایت این خانواده ها درصد بروز جرم ررا در سطح جامعه کاهش دهند.

باقری در ادامه با اشاره به اینکه زندانیان پس از آزادی به دلیل عدم حمایت اطرافیان جرائم خود را تکرار می‌کنند ، گفت: لزوم فرهنگسازی برخورد مناسب با زندانیان و خانواده این افراد در سطح جامعه ضروری است چرا که عدم مناسب سازی رفتار و فرهنگ جامعه درصد انجام افزایش و جرم را افزایش می‌دهد.

وی افزود: در سطح استان ۶۰ در صد از زندانیان ، ورودی های مجدد هستند که یکی از دلایل وجود این مشکل عدم فرهنگ سازی مناسب در جامعه تلقی می‌شود ، چرا که مجرمین با توجه به عدم رفتار مناسب اطرافیان خود تنها جای امن را زندان می‌دانند.

مدیرکل زندان‌های استان البرز با بیان اینکه ایجاد ستاد پرداخت دیه در فردیس ضرورت دارد ، گفت: لازم است ستاد دیه در فردیس ایجاد شود و برای آزادی زندانیانی که به دلیل مشکل مالی به زندان رفته‌اند را کمک کنند.

وی در پایان به ضرورت فرهنگسازی در امر پیشگیری از تخلف بانوان در سطح استان اشاره کرد و افزود: تاب و تحمل دیدن زنان زندانی زن سخت است و نمی‌توان بی توجه از کنار مادران گرفتاری که برای تأمین معاش وارد زندان شده‌اند عبور کرد ، از این رو ضروری است به امر فرهنگسازی مناسب و مرتفع ساختن مشکلات جامعه با دقت بالاتری پرداخته شود.

 

جمع آوری بیش از ۲ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان فردیس

 

بنا بر این گزارش محسن صفیاری رئیس ندامتگاه فردیس در حاشیه جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد فردیس به خبرنگار ما، گفت: تلاش انجمن حمایت از خانواده زندانیان بر این است که در حوزه نسیم مهرورزی به خانواده زندانیان کمک شود و این کمک ها برای کاهش آسیب های ناشی از حبس بر زندانی و به ویژه خانواده آنها صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: مبالغ جمع آوری شده در قالب برنامه هایی که هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان برنامه ریزی می کند، به خانواده زندانیان خدمات ارائه می شود.

صفیاری گفت: حدود ۱۰۰ زندانی در انتظار ازادی از زندان هستند با مبالغ جمع آوری شده به آغوش خانواده باز می گردند.

نایب رییس انجمن حمایت از زندانیان شهرستان فردیس گفت: در سال گذشته با همت خیرین ۱۷۷ نفر از زندانیان فردیس آزاد شدند و در این جشن نیز با مبلغ جمع آوری شده حدود ۳۰ زندانی به آغوش خانواده باز خواهند گشت .

صفیاری افزود: امیدوارم در سال ۹۶ بتوانیم این تعداد زندانی که از زندان فردیس آزاد شدند را به ۲۰۰ نفر افزایش بدهیم.

وی تصادفات، حوادث کارگری، محکومین مالی و مهریه را از جرائم غیر عمد دانست و افزود : بیشترین آمار جرائم غیرعمد در زندان شهرستان جرائم مالی است که امید است با حمایت خیران و صاحبان صنایع این آمار کاهش پیدا کند.

وی اظهار داشت: حدود ۱۰۰ نفر از زندانیان فردیس در انتظار آزادی هستند که از این تعداد حدود ۲۰ نفر آنها بانوان می باشند.

 

دادستان عمومی و انقلاب فردیس:

احداث یک پارکینگ عمومی به نفع حمایت از خانواده های زندانیان در فردیس

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز ؛ حسن جهانشاهلو دادستان عمومی و انقلاب فردیس در جشن گلریزان آزادی زندانیان غیر عمد شهرستان فردیس با اشاره به تراکم جمعیت بالا در فردیس گفت : ۵۰۰ زندانی در فردیس وجود دارد.

به گفته وی تراکم بالای جمعیت می‌تواند نقش مهمی در ایجاد تخلف و ارتکاب جرم در افراد داشته باشد.

وی با بیان اینکه حمایت از خانواده های زندانی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود، عنوان کرد: انجمن حمایت از زندانیان با هدف حمایت از خانواده هایی که سرپرستشان زندانی است تشکیل شده است چراکه  معتقد است خانواده یک زندانی نباید از جامعه طرد شود.

جهانشاهلو مجموع درآمد سال گذشته انجمن حمایت از خانواده های زندانیان فردیس را ۸۱۲ میلیون تومان برشمرد و خاطرنشان کرد: با این مبلغ علاوه بر آزادی ۱۱۷ زندانی واجد شرایط، موفق شدیم احتیاجات خانواده های زندانیان را برطرف سازیم.

وی در ارتباط با میزان عملکرد فرهنگی این انجمن، گفت: با اعتبار انجمن حمایت مبلغ ۴۳ میلیون تومان به منظور مدیریت بهتر زندان و انجام فرهنگ سازی به زندان پرداخت شده است.

جهانشاهلو گفت: باقی مانده حساب این انجمن از سال گذشته ۹۸ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان است که در راستای تحقق برنامه هایی که در فردیس در دستور اجراء قرار دارد مصرف خواهد شد.

جهانشانلو به استقرار و استمرار درآمد این انجمن اشاره کرد و‌گفت: در این رابطه یک‌پارکینگ عمومی در فردیس احداث شده است که منبع درآمد مستمر برای انجمن حمایت از خانواده زندانیان به شمار می آید.

به گفته وی شهرستان فردیس از معضلات بسیاری چون کمبود زیرساخت های فرهنگی، بهداشتی، ورزشی و غیره رنج می برد.

دادستان فردیس در پایان در ادامه این کمبودها تصریح کرد: مسوؤلان مربوطه باید در نظر داشته باشند علاوه بر رفع مشکلات و‌کمبود ها تدابیری برای خانواده های  زندانیان در نظر داشته باشند چرا که عدم حمایت از آنان می‌تواند مشکلات جدیدی برای جامعه بوجود آورد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار