حدود ۱۰ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان البرزی در جشن گلریزان جمع آوری شد

 مدیر عامل  ستاددیه استان البرز گفت:  تا به این زمان حدود  ۱۰ میلیارد ریال به صورت نقدی و تعهد به پرداخت جهت  آزادی زندانیان جرائم غیرعمد البرزی توسط خیرین ددر جشن گلریزان امشب   جمع آوری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان البرز به نقل از خبرگزاری ایرنا ؛ محمدباقر مقدسی شامگاه سه شنبه در حاشیه جشن گلریزان آزادی زندانیان استان البرز در تالار هما فردیس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: همه ساله خیرین علاوه بر اینکه در جشن گلریزان ماه مبارک رمضان کمک های خود را برای آزادی زندانیان در البرز اختصاص می دهند، در طول سال نیز به اقدام خیرخواهانه خود ادامه می دهند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۳۵۰ نفر زندانی نیازمند کمک مالی در البرز وجود دارد، افزود: از این تعداد ۸ نفر زن و مابقی مرد هستند که امیدوارم بتوانیم تعداد قابل توجهی از آنها را در ماه مبارک رمضان از زندان آزاد و به آغوش گررم خانواده بازگردانیم.
مقدسی گفت: سال گذشته ۴۴۰ نفر زندانی با بدهی بیش از ۵۲ میلیارد تومان از زندان آزاد شدند و امید داریم که امسال نیز بیش از این رقم مددجو از زندان آزاد شوند.
مدیر عامل  ستاد دیه استان البرز با اشاره به اینکه کار ارزشمندی در خصوص دیه تصادف و بیمه حوادث در سال ۹۵ انجام شد، گفت: زندانی بدهکار دیه مربوط به تصادف نداریم، اما تعدادی دیه کارگاهی در زندان حضور دارند که این مهم از برنامه های ستاد دیه کشور است که در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری و بررسی است.
وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد زندانیان جرایم غیرعمد از بدهکاران مهریه هستند، به خانواده ها توصیه کرد که در تعیین مهریه انتخاب معقولی داشته باشند تا با مشکل روبرو نشوند.
وی افزود: تاکنون ۸ جشن گلریزان برای آزادی زندانیان غیرعمد در استان برگزار شده و ۳ جشن دیگر تا پایان ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار