جلسه هم اندیشی بررسی وضعیت متهمین زندانهای استان البرز برگزار شد

جلسه هم اندیشی تعیین تکلیف متهمین بالای دوماه در دفتر رئیس کل دادگستری استان البرز با حضور مسئولین دادگستری و زندانهای استان البرز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان البرز در ابتدای این جلسه دکتر ملایی معاون رئیس کل دادگستری استان البرز هدف از برگزاری این جلسه را تعیین تکلیف متهمین  بین دوماه و شش ماه وبالاتر از یکسال  ذکر نمود و اظهار داشت : روشن شدن قرارهای باز که از دوماه و چه بسا ۶ماه بالاتر است به عنوان یکی از الویت های مهم کاری در دستور کار قرار گرفته است .

وی افزود : ضروری است وضعیت تمامی زندانیان تحت قرارهای بالای یکسال از سوی نواحی مورد بررسی قرار گیرد و تا پایان تیر ماه گزارش آن تهیه شود .

در ادامه این جلسه شاکرمی دادستان مرکز استان البرز نیز طی سخنانی گفت : همانگونه که مطرح شد تعیین تکلیف متهمین قرار باز که از شش ماه تا یکسال و یا بیشتر می گذرد از الویت های مهم دادسراودادگستری می باشد  و داداسرا به طور جدی پی گیر این مهم می باشد .

وی افزود : تحت قرارهای کمتر از ۶ماه نیز لازم است توسط دادستانهاو معاونین آنان نظارت شود و ضمن بررسی علت آن، نتایج این بررسی در کمیته ای متشکل از انفورماتیک ، دادسرا ، زندانها و قاضی ناظر بر زندان آقای شهیدی خواه مطرح گردد .

بنابر این گزارش در ادامه این جلسه مرتضوی مدیر کل زندانهای استان البرز نیز ضمن اظهار خرسندی و تشکر از برگزاری این هم اندیشی گزارشی از وضعیت متهمین در سطح ندامتگاهها ی استان البرز به تفکیک متهمین با قرار باز پایین تر از ۶ماه ، یکسال تا دوسال ، و تحت قررارهای بالای دوسال را ارائه نمودند.   گفتنی است  این جلسه  هم اندیشی با ۶مصوبه به کار خود پایان داد   .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار