جشن گلریزان ستاد دیه استان البرز از طریق برنامه زنده سیمای البرز برگزار گردید

/خیرین امسال از طریق صدا و سیما در جشن گلریزان شرکت کردند

جشن گلریزان ستاد دیه، امسال برخلاف سال های پیشین به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت فاصله گزاری های اجتماعی به صورت غیر حضوری و از طریق صدا و سیما به صورت زنده پخش گردید.

 خیرین نیز از طریق تماس تلفنی با برنامه زنده «ماه عاشقی» اقدام به کمک­های نقدی در زمینه آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی کردند. مرتضوی مدیر کل زندان های استان البرز به همراه مقدسی مدیر عامل ستاد دیه نیز با حضور در استودیو برنامه «ماه عاشقی» به تشریح برنامه های ستاد دیه پرداختند.

مرتضوی در این برنامه گفت: تعداد ۱۶۹ زندانی مالی در حوزه قضایی کرج موجود است که تعداد ۱۰۸ نفر محکوم مالی، ۱ نفر محکوم نفقه، ۶ نفر محکوم دیه و ۵۴ نفر محکوم مهریه در زندان های استان البرز تحمل حبس می کنند.

مدیر کل زندان های استان البرز افزود: مبلغ بدهی زندانیان مالی استان حدود ۴۵ میلیارد تومان است که منتظر کمک خیرین برای آزادی این بدهکاران مالی هستیم، البته بیشتر این مبالغ توسط شکات با پیگیری و رای زنی مددکاران زندان­ها و مسئولین ستاد دیه بخشیده می­شود و مبلغ باقی مانده نیز با کمک خیرین ستاد دیه و گاه خودِ زندانی به شکات پرداخت می گردد تا این مددجویان بتوانند به آغوش گرم خانواده خود بازگردند.

مرتضوی در خصوص کمک به خانواده زندانیان نیز گفت: ستاد دیه مخصوص زندانیان جرایم غیر عمد می­باشد اما در خصوص جرایم عمد نیز سازمان زندان ها برای خانواده این­گونه از مجرمان نیز برنامه دارد چرا که معتقدیم خانواده زندانیان بی گناه هستند و از طریق انجمن حمایت از خانواده زندانیان و اداره مراقبت پس از خروج به خانواده زندانیان کمک هزینه آموزش، سبد کالا، کمک هزینه مسکن و غیره پرداخت می­شود.

فریدون آسرایی (خواننده) و مهران رجبی (بازیگر) از میهمانان هنرمند و خیر این برنامه زنده بودند که این هنرمندان تا کنون زمینه ساز آزادی تعداد قابل توجهی از زندانیان بدهکار و مالی بوده اند و از مردم نیز تقاضا کردند تا زمینه آزادی زندانیان را فراهم نمایند.

در انتهای این برنامه توسط خیرِ نیکوکار کرجی یک مددجوی خانم بدهکار مالی که ضمانت شغلی همسرش را بر عهده گرفته بود و با ورشکستگی شوهرش روانه زندان شده بود آزاد گشت و خبر خوش آزادی این مادر از طریق تلفن در همین برنامه زنده به دختر و خانواده اش اطلاع داده شد.

لازم به ذکر است ستاد مردمی امور دیه استان البرز در طول سال آماده جمع آوری کمک های نقدی مردم جهت آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد مالی است و خیرین نیکوکار می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص در وقت اداری با شماره تلفن۳۲۷۴۰۷۳۶ ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه استان البرز تماس حاصل نمایند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار