تاسوعا و عاشورای حسینی در ندامتگاه کرج

صدای یا حسین در تمامی  بندها به گوش می رسید اندرزگاه ها تاب این همه جمعیت را نداشت درب اندرزگاهها به روی هییت های عزاداران  امام حسین (ع ) یکی پس از دیگری باز می شد هییت امام جعفر صادق (ع) پیشگام سایر هییت ها در زندان بود این هییت را جوانان اندرزگاه ۵تشکیل داده بودند .

عزادادران افراد دردمندی بودند که چشم امید به تاسوعای حسینی و عاشوراداشتند شور عجیبی  داشتند اشک می ریختند و صدای زجه آنان با سینه زنی اشان کل سالن ها را پر کرده بود مراقبین و نگهبانان زندان هم با این عزاداران پیوند خورده بودند فقط صدای یاحسین ، یا ابوالفضل ، یا زینب بود که شنیده می شد همه در ماتم حسین و یارانش اشک می ریختند

مدیر ندامتگاه کرج ایرج فتاحی ، روحانیون هم در بین زندانیان عزاداری می کردند این همه یک صدا بودند و یا حسین
می گفتند : یکی از زندانیان در حالیکه گریه می کرد گفت : نذر کردم اگه حضرت ابوالفضل شفاعت کنه و مشکل ام حل بشه حتما زیارت و پابوس آقا برم و دست از کارهای قبلی ام بردارم .

یکی دیگر از زندانیان که به دلیل بیماری روانی تحت درمان بود در حالیکه به شدت اشک می ریخت گفت : اقا جان درمانم کردی  هیچ غمی نمی تواند در مقابل غم تو برابری کند آقا جان من راببخش …..

 در ادامه مداحان و واعظان درغم فراق سید و سالار شهیدان اباعبداله الحسین و یاران با وفایش  به مدیحه سرایی پرداختند همچنین عزاداران  نماز ظهر عاشورا  در کلیه اندرزگاهها را به امامت روحانیون اندرزگاهها  به جماعت اقامه کردند‌‌

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار