به مناسبت روز درختکاری در ندامتگاه فردیس نهال کاشته شد

به گزارش  روابط عمومی ندامتگاه فردیس، همزمان با هفته منابع طبیعی و روز “درختکاری” ، سرپرست و جمعی از مسئولین ندامتگاه فردیس به منظور ترویج درختکاری در محوطه ندامتگاه حاضر شدند و معتقد سرپرست ندامتگاه به صورت نمادین اقدام به کاشتن یک اصله نهال کرد.

معتقد پس از کاشت نهال گفت: درختکاری یکی از سنن پسندیده در اسلام است که به کرات نسبت به آن در روایات تاکید شده است لذا مددجویان ندامتگاه نیز با کاشت نهال های جوان ، ضمن احترام به سنتهای اصیل ایرانی و همچنین سرسبز نگه داشتن فضای ندامتگاه در این اقدام شرکت کرده و به استقبال سال نو می روند .

معتقد یادآورشد: این روز‌ها که ایام درختکاری است بهترین وقت جابجایی نهال است و انتطار داریم همه بسیج شویم و برای سرسبزی محیط زندگی و به فرزندانمان یاد دهیم درخت بکارند.

سرپرست ندامتگاه با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام که: خداوند درخت را برای انسان آفرید. از این رو، او باید درخت را بکارد، آن را آبیاری کند و در حفظ آن کوشا باشد.گفت: همه باید سعی کنند با کاشت یک اصله درخت سهم خود را در ایجاد فضای پاک ایفا درختان، جزئی از منابع طبیعی و ملی و متعلق به محیط زیستی هستند که همه افراد در آن زندگی می کنند. تک تک افراد از این سرمایه های طبیعت بهره دارند و از آن سود می برند. آنها هر لحظه از هوای لطیف و پاکیزه ای که درختان به وجود می آورند، استفاده می کنند و این تنها یکی از سودمندی های بسیار درختان است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار