بشریت برای تکامل در زندگی فردی و اجتماعی باید به قرآن رجوع کند

مسابقات قرآنی کارکنان زن و مرد و زندانیان زندانهای استان البرز بمدت یک هفته  و  در ۴  رشته ، قرائت، حفظ، درک مفاهیم و اذان به میزبانی ندامتگاه مرکزی کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج  ، در راستای منویات مقام معظم رهبری و دستور ریاست سازمان زندان‌ها مبنی بر ترویج فرهنگ قرآنی ، مسابقات قرآن در بین کارکنان زن و مرد و مددجویان  زندانهای استان البرز در ندامتگاه مرکزی کرج برگزار گردید.

مدیر ندامتگاه مرکزی کرج در حاشیه برگزاری این مسابقات خطاب به شرکت کنندگان این دوره از مسابقات گفت: زندگی با قرآن قابل قیاس با دیگر امور و صنوف و مشاغل نیست ، افرادی که این مسیر را انتخاب می کنند به بهترین روش زندگی می کنند ، بشریت برای تکامل در زندگی فردی و اجتماعی باید به قرآن رجوع کند و همانگونه که پیامبر اکرم(ص) فرمودند هرگاه کارها برشما سخت و تاریک شد به قرآن رجوع کنید.

وی در ادامه گفت قرائت قرآن در میان همه مسلمانان از هر فرهنگ و زبانی، به زبان عربی را مایه وحدت و اتحاد میان مسلمانان ذکر کرد و اظهار داشت: اگر هر گروه و ملتی با زبان خود قرآن را می خواندند آثار وحدت و اتحاد آنچنان که امروز می بینیم، در میان مسلمانان مشاهده نمی شد.

احمد شربتی علائی مسئول فرهنگی ندامتگاه مرکزی کرج  ضمن تشکر ازحمات انجام شده توسط مدیر و مسئولین برگزار کننده این دوره از مسابقات ، از همه شرکت کنندگان و زندانیان خواست با سرلوحه قرار دادن آیات قرآن در زندگی خود باعث ایجاد فضایی مناسب برای خود و خانواده هایشان گردند.

شربتی علائی با اعلام اینکه مسابقات با حضور کارکنان زن و مرد زندانهای استان وزندانیان برگزار شده، ادامه داد: در مسابقات قرآن کریم  در رشته ترتیل ویژه کارکنان زن  خانم سید زهرا سادات رسول مقام اول و خانم فریبا میرزائی به مقام دوم دست یافت و در رشته مفاهیم خانم مهین سرداری اول و خانم مهری جوان دوم شد در رشته حفظ قرآن کریم ، خانم راضیه نظام پور زمانی به مقام اول دست یافت . وی همچنین در این مسابقات ویژه کارکنان مرد  در رشته قرائت آقای رضا نوریان مقام نخست و علی زارعی و ابراهیم مهرانی به ترتیب دوم و سوم شدند . در رشته مفاهیم ویژه کارکنان مرد آقایان علی زارعی ، سامان اطاعت و سهراب جوکار نیز اول تا سوم شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار