بسته اطلاع رسانی کاهش جمعیت کیفری با مشارکت صداوسیمای استان البرز در دستور کار فرار گرفت

سید عبداله  مرتضوی مدیر کل زندانهای استان البرز در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای استان گفت : هدف از تمامی اقدامات  در سازمان زندانهاکاهش نرخ بازگشت زندانیان به زندان است و انتظار داریم رسانه ملی در دست یابی به این هدف یاری رسان ما باشد .

وی افزود : زندان های استان البرز همچون سایر زندانهای کشور بر اساس ماموریت تعریف شده علاوه بر نگهداری و اقدامات تامینی  ، فعالیت های چهار گانه اصلاح و تربیت همچون  اقدامات  فرهنگی ، اقدامات بهداشتی و درمانی ، اقدامات اشتغال و حرفه آموزی ، اقدامات مددکاری و مراقبت بعد از خروج  را انجام می دهد .

مدیر کل زندانهای استان البرز تصریح کرد : زندانیان ساکنین شهر ما هستند و نباید گمان شود حال که در زندان به سر می برند دیگرباید  از حقوق شهروندی خود محروم شوند .  چه بسا منابع موجود اجتماع نخست بایستی به این گروه دردمند و آسیب دیده اختصاص داده شود چراکه جمع کثیری از زندانیان معلول اجتماعی  و نقطه نا کارآمدی بخشی از نهاده ها هستند .

مرتضوی تصریح کرد  : خانواده این گروه آسیب دیده نیزخود دارای مشکلات عدیده ای هستند هر چند که در حال حاضر چهار انجمن حمایت  از خانواده زندانیان ۱۶۰۰آنها راتحت پوشش خود دارند اما برای اینکه بتوانیم دامنه این حمایت را افزایش دهیم نیاز به مشارکت اجتماعی نهادها  داریم .

 مقدسی مدیر کل صدا و سیمای استان البرز در ادامه این جلسه گفت : جامعه ای که در زندان به سر می برند شهروندان ما هستند و نمی توانیم از آنها غافل شویم اقدامات خوبی که در زندانهای ما در حال انجام است باید اطلاع رسانی شوند که خود باعث امید در سطح جامعه می گردد .

وی افزود : بدیهی است هرگونه اقدام اثربخشی در زندان برجامعه شهری اثر می گذارد و نمی توان زندان را از جامعه شهری منفک دانست .

مدیر کل صدا و سیمای استان البرزدر خاتمه خواستار جلسه مشترک مسئولین صداوسیمای استان البرز و زندانهای استان البرز در ندامتگاه مرکزی کرج شد تا بسته اطلاع رسانی مناسبی جهت افکار عمومی تهیه و به افکارعمومی منعکس  شود .

گفتنی است در این جلسه فرهاد بهرامی معاون مدیر کل زندانهای استان البرز نیز حضور داشتند

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار