برگزاری نشست کتابخوان برتر برای نخستین بار در ندامتگاه فردیس

نخستین نشست کتابخوان برتر ندامتگاه فردیس با حضور چشمگیر مددجویان و مسئولین در حسینیه مرکزی این ندامتگاه برگزار گردید.

در این مراسم که جمعی از مسئولین نهاد کتابخانه های شهرستان فردیس و زندانهای استان البرز حضور داشته اند پس از تلاوت قرآن شش نفر از مددجویان به عنوان کتابخوان برتر به معرفی و شرح کتابی که مطالعه کرده بودند پرداختند.

سپس صفیاری رئیس ندامتگاه فردیس ضمن معرفی آخرین کتابی که خوانده بود در خصوص نقش تاثیر کتاب در کاهش آسیب های اجتماعی برای مددجویان صحبت کرد وی با اشاره به رابطه جرم با سواد افراد جامعه گفت: با یک برسی کلی در سطح سواد و تحصیلات مددجویان مشاهده می شود که تحصیلات ارتباط مستقیمی با جرم دارد زیرا نود در صد مددجویان زیر دیپلم هستند. کسی که اهل مطالعه کتاب باشد کمتر در معرض خطرات و آسیب های ناشی از جرم قرار میگیرد.

در ادامه پس از چند برنامه فرهنگی و هنری توسط مددحویان خانم شیرمحمدی رئیس اداره نهاد کتابخانه های شهرستان فردیس با ذکرچند نکته در خصوص مطالعه و معرفی کتاب و تشکر از دست اندرکاران این نشست اظهار داشت: به جرات می توانم بگویم که این نشست بهترین نشست کتابخوانان برتر شهرستان فردیس بود و حضور بسیار خوب مددجویان در این طرح مرا غافلگیر کرد و فکر میکنم که نهاد کتابخانه های استان و کشور باید  توجه بیشتری به زندانها در سراسر کشور نماید زیرا مددجویان بهترین گروه هدف برای نشر فرهنگ کتابخوانی و تحقق جامعه کتابخوان است

در پایان با اهداء لوحه تقدیر و جوایز نفیس از مددجویان برتر کتابخوان تجلیل بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار