برگزاری آموزش تخصصی نماز با همکاری ستاد اقامه نماز استان البرز در ندامتگاه مرکزی کرج ویژه مددجویان ، سربازان و کارکنان

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج : در راستای اهداف عالیه سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی و همچنین با توجه به تفاهم نامه زندانهای استان البرز با ستاد اقامه نماز استان یک دوره کلاس آموزش تخصصی نماز ویژه مددجویان ، سربازان وظیفه و کارکنان با همت اداره فرهنگی و تربیتی ندامتگاه در محل حسینیه و کلیه اندرزگاهها  برگزار گردید.

در این خصوص ایرج فتاحی مدیر ندامتگاه مرکزی کرج گفت: یاد خدا بهترين وسيله براي خويشتن داري و كنترل غرايز سركش و جلوگيري از روح طغيان است. «نمازگزار» همواره به ياد خدا مي‏باشد، خدايي كه از تمام كارهاي كوچك و بزرگ ما آگاه است، خدايي كه از آنچه در زواياي روان ما وجود دارد و يا از انديشه ما مي‏گذارد، مطلع و باخبر است و كمترين اثر ياد خدا اين است كه به خودكامگي انسان و هوسهاي وي اعتدال مي‏بخشد، چنان كه غفلت از ياد خدا و بي خبري از پاداشها و كيفرهاي او، موجب تيرگي عقل و خرد و كم فروغي آن مي‏شود.

وی همچنین ادامه داد انسان غافل از خدا در عاقبت اعمال و كردار خود نمي‏انديشد و براي ارضاي تمايلات و غرايز سركش خود حد و مرزي را نمي‏شناسد و اين نماز است كه او را در شبانه روز پنج بار به ياد خدا مي‏اندازد و تيرگي غفلت را از روح و روانش پاك مي‏سازد.

احمد شربتی علائی  رئیس اداره فرهنگی و تربتی نیز گفت: نماز عمل واجبی است که به گفته امام خمینی (ره) یک کارخانه آدم سازی می باشد. در طول تاریخ افراد مغرور و متکبری بوده اند که خودشان را محور و مرکز همه چیز می پنداشتند.مستکبران گاهی برای قدرت نمایی، فرد یا گروه یا کشوری را نابود می کنند یا مورد لطف قرار می دهند.

وی در پایان  با تاکید بر اینکه این دوره آموزش در طی دو روز و با حضور پرشور و با استقبال وسیع مددجویان و سربازان انجام شد که تعداد ۱۰۷۳ نفر مددجو و تعداد ۱۶۰نفر سربازان وظیفه در این کلاس ها شرکت نموده و از این فضای معنوی بهره بردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار