برپائی مراسم سوگواری رئیس مذهب شیعه در ندامتگاه مرکزی کرج

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه مرکزی کرج ؛  بمناسبت شهادت  امام جعفر صادق (ع ) رئیس مذهب شیعه مراسم سوگواری آن امام همام در ندامتگاه مرکزی کرج به همت اداره فرهنگی و تربیتی ندامتگاه برگزار گردید

بنابر این گزارش در ابتدای این مراسم  حجت الاسلام کرمی طی  بیاناتی در حضور مددجویان شرکت کننده گفت  : برگزاری مراسم عزای شهادت امام جعفر صادق (ع) نوعی عبادت جمعی در مسیر برپا داشتن ارزش های الهی است و تمام افرادی که در این آیین مذهبی شرکت می کنند در حال عمل به آیات قرآن کریم برای پاسداشت نمادهای دینی هستند.

وی با اشاره به این که جامعه امروزی بیش از هر زمان دیگری به پیروی از مکتب اهل بیت (ع) نیازمند است، گفت: برگزاری مراسم عزای اهل بیت (ع) و از جمله مجالس مرثیه امام جعفر صادق (ع) بهترین فرصت برای شناخت معارف ایشان و عمل به آن است.

کرمی گفت: زیبایی های بسیاری در زندگانی اهل بیت (ع) و به ویژه سیره امام جعفر صادق (ع) قابل مشاهده است که نویسندگان و صاحبان قلم می توانند آن را با زبان مخاطب امروزی به نگارش درآورند.

وی با اشاره به این که بر اساس روایات، امام جعفر صادق (ع) در حق کسانی که فضایل ایشان و اهل بیت (ع) را زنده نگاه می دارند، دعا کرده اند، افزود: همه مردم و به خصوص کسانی که در زمینه مسائل فرهنگی مسئولیتی برعهده دارند باید تلاش کنند، سیره و سبک زندگی اهل بیت (ع) در جامعه تبیین و ترویج شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار