انجمن حمایت از زندانیان فردیس، نیازمند یاری خیرین است

مدیر کل زندانهای استان البرز گفت: خیرین و افرادی که تمکن مالی دارند انجمن حمایت زندانیان این شهرستان در کمک به محکومان جرایم غیر عمد و خانواده های آنان یاری کنند.

جبارباقری در نخستین گلریزان حمایت از خانواده زندانیان شهرستان فردیس در تالار آرش این شهرستان برگزار شد، با اشاره به وجود چهار زندان بزرگ در کرج افزود: زندانی با حکم مراجع قضا ئی به سبب جرائمی که خواسته یا ناخواسته مرتکب وارد زندان می شود و وقتی فردی وارد زندان می شود، خانواده و بستگان او گناهی ندارند که نان آور خود را از دست داده اند و ما وظیفه داریم به کمک و یاری خانواده زندانیان بشتابیم. 
باقری گفت: همه  می دانند چهار زندان در استان البرز وجود دارد ولی آیا  کسی  می داند خانواده زندانیان در چه وضعیت آشفته جامعه زندگی و سرپرست خانواده در زندان تحمل کیفر می کند.
وی افزود: در شهرستان فردیس مدتهاست انجمن حمایت از خانواده زندانیان راه اندازی شده است با پیش فرضی که از مسئولان شهر داشتیم تا به مدیریت انجمن استقرار پیدا کند و مسئولان نیز قدمی بردارند.
باقری گفت: همه ما باید برای رفع مشکلات و کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم و نسبت به خانواده زندانیان که در معرض آسیب های روحی، اجتماعی، عاطفی و روانی قرار دارند، مراقبت ویژه داشته باشیم.
مدیر کل زندانیان استان البرز گفت: چرا همه می دانند در البرز چهار زندان وجود دارد ولی کمتر کسی است که بداند خانواده زندانیان در چه وضعیتی بسر می برند.
باقری افزود: در شهرستان فردیس ابتدای کار هستیم و تابه حال کار مهمی  از سوی مسئولان و خیرین انجام نشده است.
باقری افزود: خیری از بند نسوان ندامتگاه فردیس بازدید کرد و بادیدن که فرزندان شیرخوار در کنار مادر و مجرمان دیگر در زندان خیلی متاثر شد ، در نهایت در یک اقدام کم نظیر  برای فرزندان شیرخوار مهد کودکی احداث کرد.
وی بیان کرد: دولت نه برای اینکار اعتباری  پیش بینی کرده و نه در الویت اش هست این خیر آمد در فضای ۵۰۰ متری مهد کودکی احداث کرد و توانستیم محیط این دسته از کودکان را تغییردهیم .
مدیر کل زندانهای استان البرز گفت: به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال بسته سبد کالا به خانواده زندانیان کرج در آستانه عید داده شد و ۳۶۰ میلیون ریال به خانواده زندانیان از سوی انجمن حمایت از زندانیان کرج به آنها تخصیص داده شدو حال منتظر دستهای مهربان فردیسی های عزیز هستیم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار