فراخوان جشنواره قصه و خاطره نویسی نوروز۹۹:

به گزارش روایط عمومی زندانهای استان البرز به همت اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان البرز در راستای برنامه های فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها و همچنین غنی سازی اوقات فراغت همکاران و خانواده محترمشان و همچنین سربازان وظیفه در ایام تعطیلات نوروز۹۹ به صورت مجازی جشنواره قصه و خاطره نویسی نوروز ۹۹ را برگزار می گردد

بنابر این گزارش بخش­های جشنواره شامل : قصه نویسی ، خاطره نویسی ،قصه و خاطره گویی ویژه خردسالان زیر ۷ سال می باشد

این گزارش حاکی است : داوری آثار در هر سه بخش به صورت مجزا توسط کارشناسان اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل استان البرز و در صورت تحقق کارشناسان دفتر فرهنگی و تربیتی سازمان زندان­ها صورت می­گیرد.

  1. آثار در دو بخشِ «الف» و «ب» باید به صورت تایپ شده باشد و از طریق پیام رسان ایرانی سروش ارسال گردند.
  2. در بخش «ج» که مخصوص کودکان و خردسالانی است که دارای سواد نمی باشند باید به صورت فیلم ضبط شده با گوشی موبایل و از طریق پیام رسان ایرانی سروش ارسال گردد.

این گزارش می افزاید موضوعات جشنواره:با توجه به خاص بودن نوروز ۹۹ این جشنواره بر حول موضوعات زیر برگزار می گردد:

الف: نوروز و قرنطینه ،ب: کرونا و  نوروز ،۹۹ج: آزاد می باشد و مقررات جشنواره :

این جشنواره به دلیل رعایت اصول بهداشتی و مقابله با شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و ارسال اثر در محیط پیام رسان سروش برگزار می گردد و دبیرخانه جشنواره از پذیرش آثار به صورت چاپ شده و فیزیکی معذور است.هر فرد می تواند در هر دو بخش قصه نویسی و خاطره نویسی شرکت نماید و هر شرکت کننده تنها با یک اثر و یک موضوع می تواند در هر بخش شرکت نماید.آثار را می توان در محیط پیام رسان سروش تایپ نمود و نیازی به تایپ در محیط word نمی باشد و دبیرخانه آثار تایپ شده با فرمت word را نیز می پذیرد.در بخش ویژه خردسالان حداکثر زمان هر فیلم ۴ دقیقه است و خردسالان می توانند در هر بخش ۱ اثر ارسال نمایند. فرمت فایل­های تصویری بخش خردسالان باید فرمت های متدوال گوشی های همراه باشد و در صورتی که فایل تصویری دارای مشکل پخش باشد دبیرخانه هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد.

هر گونه خلاقیت بصری و تصویری شامل کادر بندی، صحنه آرایی، نورپردازی و … در بخش خردسالان دارای امتیاز است.رده سنی شرکت کنندگان به صورت خردسالان، کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در داوری لحاظ می­گردد.هر شرکت کننده می بایست اطلاعات دقیق هویتی خود را شامل: نام و نام خانوادگی، نام پدر، نسبت با همکار، زندان محل خدمت، تاریخ تولد، پست سازمانی را به صورت تایپ شده در محیط پیام رسان به همراه اثر ارسال نماید. دبیرخانه به آثاری که فاقد مشخصات فوق باشد ترتیب اثر نخواهد داد.

آثار برگزیده در هر بخش از رتبه اول تا سوم اعلام می گردند و منتخبین با لوح تقدیر و جایزه نقدی مورد تشویق قرار خواهند گرفت. در صورت هر گونه سؤال در ایام تعطیل با شماره ۰۹۱۸۳۱۵۶۵۱۶  فواد ابراهیمیان (همکار فرهنگی اداره کل) تماس حاصل نمایید.

در خصوص مسائل پیش بینی نشده در فراخوان ستاد اداره کل در این خصوص تصمیم گیری خواهد نمود.

گاه شمار جشنواره:

مهلت ارسال آثار پایان وقت اداری۳۱/۱/۹۹

اعلام اسامی منتخبان ۱۷/۲/۹۹

شماره ارسال آثار در پیام رسان سروش:

متقاضیان شرکت در این بخش می توانند آثار خود را در محیط پیام رسان سروش به شماره ۰۹۱۸۲۰۸۳۳۸۱ ارسال نمایند. (این شماره خاموش بوده و تنها مخصوص جمع آوری آثار می باشد در صورت داشتن هرگونه سوال با شماره اعلام شده تماس حاصل فرمایید).

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار