اقامه نماز ظهر عاشورا در زندانهای استان البرز

سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان البرز گفت : همزمان با سراسر کشور و با تاسی از حضرت سیدالشهداء نماز ظهر عاشورا با حضور پرشور مددجویان در زندانهای استان البرز اقامه گردید.

وی اظهار داشت :  همزمان با شروع ایام محرم و فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) حسینیه ها و اماکن زندانها نیز سیاه پوش و مراسم سخنرانی، مداحی و سینه زنی با دعوت از مادحین اهل بیت (ع) در قالب هیئت محبان اهل بیت (ع) و با حضور پرشور کارکنان ، سربازان وظیفه و مددجویان مرد و زن  برگزار گردید.

سرپرست اداره فرهنگی و تربیتی زندانهاثی استان البرز با تشریح برنامه های دهه محرم ۹۶ تصزیح نمود : در اولین روز از ماه محرم پرچم متبرک حرم امام حسین(ع) در زندانهای استان گردانده و  فضای آنجا را معطر و نمود.

تهامی افزود:  مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی نیز  با حضور روحانیون و مسئولین زندانها در کلیه اندرزگاهها با شکوه خاصی برگزار شد.

وی همچنین قرائت روزانه زیارات عاشورا توسط کارکنان ، طبخ و توزیع غذای نذری و برگزاری مراسم تعزیه در اندرزگاه نسوان از دیگر برنامه های دهه اول محرم در زندانهای استان البرز دانست .  

 

 


نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوارابزار