افزایش مراکزیادگیری محلی برای سوادآموزی زندانیان/آموزش ۸۹هزار مددجو

کرج-ایرنا-مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: راه اندازی یادگیری محلی نقش مهمی در سواد آموزی زندانیان دارد.

به گزارش ایرنا، رضا رستمی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی آموزش زندانیان در استان البرز که به میزبانی ندامتگاه کرج برگزار شد، افزود: گسترش مراکز یادگیری محلی کلید حل مشکلات سوادآموزی زندانیان است.
وی با بیان آموزش ۸۹ هزار نفر بی سواد در پنج سال گذشته در زندان های کشور، اظهار داشت: مرکز یادگیری محلی نقش عمده ای در ریشه کنی بی سوادی در زندان ها دارد وبه نظر می رسد ایجاد مراکز یادگیری محلی بهترین روش برای دستیابی به اهداف سوادآموزی در زندان ها باشد.
مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور ادامه داد: بیش از۳۰درصد زندانیان کشور کم سواد بوده و دارای مدرک ابتدایی هستند و شرایط ورود به دوره انتقال را دارند، دوره انتقال به معنی انتقال به آموزش رسمی است که می تواند نقش اساسی در ارتقای سطح دانش و آگاهی زندانیان داشته باشد.
رستمی یادآور شد: هم اکنون سه جلد کتاب فارسی، آموزش قرآن و ریاضی ویژه زندانیان کشور به منظور کسب مهارت های خواندن، نوشتن و ارتقای سطح دانش و آگاهی زندانیان با محوریت آموزه های دینی و مسائل مورد نیاز زندگی اجتماعی آنان تهیه شده است.
وی اظهار داشت: سواد آموزی زندانیان یک فعالیت مشارکتی است و سازمان زندان ها به تنهایی نمی تواند از عهده آن برآید، بنابراین با انعقاد قرارداد با وزارت آموزش و پرورش و سازمان نهضت سواد آموزی و نگارش شیوه نهضت سواد آموزی زندانیان با سازمان نهضت سواد آموزی همکاری هم جانبه دارد.
وی گفت: مرکز یادگیری محلی امید را در ندامتگاه کرج توسط دکتر مهدی زاده معاون آموزشی سازمان نهضت سواد آموزی کشور افتتاح کردیم و خدا راشاکریم که اقدامات فرهنگی و تربیتی با حضور آقای باقری مدیر کل خوب و باسابقه سازمان زندان ها بسیار مطلوب است

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

رفتن به نوار ابزار